Lajme nga Gold River Qendra Kopshti

Timbermart Logo

Lajme nga Gold River Qendra Kopshti - nga Bridgite Messer

Pranvera është zyrtarisht këtu dhe këtë vit ka pasur shumë ditë me diell. Si pasojë, shumë prej jush janë duke marrë një fillim të kërcejnë në këtë sezonit në rritje. Në këtë kohë të vitit është e mahnitshme se çfarë mund të bëhet për të rritur ulur apelit e oborreve tona. Dimrit mund të bëjë këtë rrëmujë, por me përpjekje minimale, pak e rangut dhe gjithëpërfshirës zbulon një kanavacë të ri të gatshëm për të shtuar ide të reja peizazhit. Tani është koha për planifikimin. Për të ju ndihmojë me këtë, unë do të doja të mos e dini atë që unë kam planifikuar për këtë sezon të kopshtarisë në Qendrën tuaj lokale Kopshti.

Kjo nuk është shumë herët për të filluar kujdesin tuaj lëndinë. Ne kemi një furnizim të mirë të Dolopril (gëlqere pelleted) - një produkt i madh për ëmbëlsues e tokës, dhe të lehtë për të aplikuar duke përdorur tuaj shpatull pleh lëndinë. Ky është një hap i rëndësishëm për lawns lumit Gold si dimër tona me shi dhe gjilpëra të bollshme me gjelbërim të përjetshëm të krijuar një mjedis acid që duhet të rregullohen për të rritet bar të shëndetshme. Një përfitim shtuar për rritjen e pH së tokës është bërë një mjedisi armiqësor rritje për myshk. Gjithashtu, ph neutral lejon pleh lëndinë për të punuar më mirë. Në fillim të pranverës është një kohë e mirë për të përdorur një pleh të ekuilibruar, si 6-8-6. (Azotit-Fosfor-Kaliumi) Kjo ndihmon çdo fije bari të zhvilluar një sistem të fortë rrënjë e cila do të krijojë një lëndinë që ka nevojë lotim minimale. (Pemë në rritje në lëndinë vlerësojmë pleh të ekuilibruar shumë). Pleh lëndinë lartë azoti (p.sh. 32-0-0) duhet të ruhen për më vonë në pranverë, kur çdo gjë është në mënyrë aktive në rritje, kur në rritje orë e diellit të ngrohtë mund të ndihmojë për ta bërë atë ndjenjë të nxehtë ëmbël e gjelbër.

Tani që ne kemi drejtuar lëndinë, kopshte e kufirit mund të tidied. Perennials Vdekur mund të pastrohen larg për të lejuar rritjen e re të dalë pa copëra çrregullt vjetër prishjen tregojnë. Vetëm kini kujdes se ne jemi në rrezik të acar deri në javën e tretë të majit në mënyrë bimët e tenderit duhet të mbrohen. Ky dimër, nëse ju kujtohet, kemi pasur një periudhë të temperaturave të ftohta të ulëta si-12c, kështu që bimët e larta-zoned mund të kenë nevojë për të filluar përsëri që në rrënjë, në qoftë se ata mbijetuan. Gjithashtu, se qese me 6-8-6 gjithashtu mund të përdoret për të ndihmuar në shkurre tuaj sapo nis të lulëzojë dhe llamba.

Në dyqan kryesor, një raft i madh i West Coast farërave janë tashmë këtu së bashku me gjithçka të nevojshme për fillimin e bimëve tona të shtratit tuaj.

Llamba pranverë nga Van Noort llambë Co (biznes familjar kanadeze-operuar në Langley, British Columbia), pritet të mbërrijë javën e parë të prillit dhe do të jetë e vendosur në dyqan kryesor. (Çdo fara e mbetura ose bulbs do të zhvendoset në qendër kopsht pas Pashkëve) Këto mund të mbillen të gjitha pranverë të gjatë.

Në fund të prillit, vetëm pas Pashkëve, ne kemi një shumëllojshmëri e bukur e perennials dhe shkurreve që vijnë. Në përputhje me planin tim me rotacion për të ofruar diversitetin, ju do të shihni se disa nga këto bimë janë të ardhur në Qendrën e lumit Gold Kopshti për herë të parë!

  • • Roses përsëri! - Patio, çaj, qilim dhe varieteteve pemë!
  • • Një koleksion të thatësirës tolerante, Sun dashur, dhe hije shkurre dashur
  • • Një koleksion të rhododendrons
  • • Mbledhja berberinës
  • • Mbledhja Lilac
  • • Boronicë dhe grumbullimit të rrushit
  • • Dhe Heather!

Ka vetëm një dërgesë e shkurre / perennials, në mënyrë të sigurt për të marrë atë që ju pëlqen në fillim.

Bimëve Bedding dhe shporta varur do të mbërrijë javën e parë të majit me dërgesat javore për rreth pesë deri në gjashtë javë. (Çdo javë, varieteteve të reja vijnë në dispozicion)

Së bashku me bimët, ne përpiqemi që të ketë gjithçka të nevojshme për të peizazhit: mjete, pëlhura peisazhit, mulches (gurë dhe barks) e shmangur, toka, tulla, dhe natyrisht thekse interesante - pots, stolitë kopsht, burime, dhe madje edhe disa mobilje Patio! Për mirëmbajtjen e kopshtit, ne gjithashtu kemi një linjë të plotë të plehrave dhe pesticideve. Vetëm të vini re, dy produktet që janë të vështirë për të gjetur se ne kemi jemi Dr Doom (për milingonat dhe insektet e tjera) dhe Bobbex (një ilaç kundër dre llak që kur përdoret siç duhet, është shumë efektive) Për dre, apo kafshë të tjera të padëshiruara, ne gjithashtu kanë Scarecrow (spërkatës uji aktivizuar nga një sensor lëvizje)

2014 Orari Qendra Garden: Së pari, Qendra kopsht është gjithmonë e arritshme përmes dyqan kryesor. Unë do të jetë në vend në një bazë të rregullt pas fundjavës Pashkëve, duke punuar 10:00-04:00. Duke filluar në Ditën e Nënës, ne do të jemi të hapur 7 ditë në javë: 10:00-16:00 çdo ditë, me orësh të dielën duke qenë Mesdita në 03:00 deri më 1 qershor. Orësh të dielën mund të zgjatet në qershor nëqoftë nevojshme.

Ju faleminderit për banorët e lumit Gold cilët kanë qenë të mbështesin kopsht qendër. Është pasioni im për të kopshtarisë që mban mua të motivuar dhe unë të gëzojnë duke ndihmuar dhe, po kështu të mësuarit, nga të gjithë ju. Ky është sezoni im i 4 dhe unë jam duke filluar për të marrë një ide mjaft e mirë që klientët e mi janë dhe atë që ju pëlqen. Edhe pse interesi në kopshtarisë është në rritje, për fat të keq, sipas stats e mia, nuk janë shumë të shumë prej nesh. Unë të përpiqet për të siguruar zgjedhjen më të ndryshme të jetë e mundur, por për lumin Gold, nganjëherë çështjet si koston e mallrave dhe sasi minimale janë të vështirë për të tampon me një popullsi të vogël dhe unë sigurisht vlerësojmë mirëkuptimin tuaj dhe durimin. Kjo është veçanërisht e madhe për të parë interesin në rritje në mesin e familjeve të reja Gold lumit.

Së fundi, unë do të doja për të komentuar mbi punën e madhe që bën Fshati në mbajtjen bulevardet tona dhe parqe aq të bukur. Kjo me të vërtetë e ndihmon për të mbajtur qytetin tonë të plakjes të rinj dhe ne mund të çdo ndihmë duke marrë përgjegjësinë për të mbajtur oborreve tona bukur. Unë shoh përmirësime çdo vit dhe duartrokasin atyre që janë në gjendje të bëjë edhe ndryshimet më të vogla. Rritja Yard jo vetëm që ju bën të ndiheni mirë, por ju jeni të gjithë lagjen, shpresojmë se gjithë qyteti!

lule Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

21 Super Valu Specials mars - 27

sv_mar21-27_2014 gr_sv_mar21-27_2014

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Opportunity biznesit Shitje

Manila Gourmet

375 Nimpkish Drive 11 & 12 - $ 69,900

Manila Gourmet Restorant është një restorant shumë popullor pasura e vendosur në qendra tregtare e lumit Gold. Një preferuar lokal, si dhe një përvojë ngrënie destinacion për udhëtarët, dhe një të preferuar të loggers vështirësi të punës dhe Fisher, too. Aziatike frymëzuar kuzhinë si dhe preferuarat si burgers dhe të skuqura në shtëpi-prerë, peshk dhe patate të skuqura, dhe disa të supave të mirë, pies dhe desserts ju do të shijojë ndonjëherë. Renovimi bërë vetëm pak vite më parë kanë transformuar këtë restorant nga shokuar lokal të vogël që ju keni parë në filmin Luna: Shpirti i Whale të ftuar dhe hapësirë ​​moderne është sot. Mundësitë bollëk për të shtuar në specialitete të tilla si mallrat e pjekur apo vet kuzhinën tuaj frymëzuar. Blej tani në kohë për sezonin turistik. Pronarët e tanishme në mënyrë tipike mbyllur për 1 muaj gjatë dimrit për një pushim dhe të udhëtimit. Çfarë një mënyrë jetese e madhe!

Për më shumë informacion ose për të parë, ju lutem kontaktoni Janet Skoci, CENTURY 21 Arbutus Realty , 1-888-771-2111.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

14 Super Valu Specials mars - 20

mar14-20_2014 gr_sv_mar14-20_2014

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Super Valu Specialitete 07-13 mars

mar7-13_2014

mar7-13_2014

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Super Valu 28 Specials Shkurt - 6 Mars

sv_feb28-mar6_2014 sv_feb28-mar6_2014

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

21 Super Valu Specials Shkurt - 27

sv_feb21-27_2014 sv_feb21-27_2014

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

14 Super Valu Specials Shkurt - 20

sv_feb14-20_2014 sv_feb14-20_2014

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

7 Super Valu Specials Shkurt - 13

sv_feb7-13_2014 sv_feb7-13_2014

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Super Bowl e diela Speciale

SV

SUPER tas të dielë!
Këtu janë disa Super Bowl Specials!
12 pack Pepsi ose Coke $ 3,99
Parashtron Chips, Doritos, Tostitos 2 për $ 7,00
Presidenti Choice Chicken Wings $ 13,99
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri
2 3 4 5 ... 10 ... Last » Faqja 1 nga 10 1 2 3 4 5 ... 10 ... E fundit »

Kliko për Speciale

Spotlight Resident

Email The Buzz!

info [at] goldriverbuzz [dot] com ? subjekt = River Gold Buzz Mail ">

Kategoritë

RWES Weather Station

Twitter avancimeve të mundshme

Mot