kamagra bangkok

Kamagra Bangkok

Urime Christine (Walton) Hepting BBA, JD Barristerr & avokatin

chris 001

Urime Christine (Walton) Hepting BBA, JD Barristerr dhe avokati.

Familja Christine ishin krenarë për të marrë pjesë në ceremoninë më 11 qershor në gjykatë në Nanaimo si Christine u thirr në Bar të Shoqërisë Ligjit të British Columbia.

Christine është një i diplomuar kaluara e Shkollës së lumit Gold Dytësore dhe me inkurajimin e bashkëshortit të saj Glen, familjen e saj dhe firmën e saj ligjore, vendosi të kthehej në shkollë për të arritur Bachelor saj në Administrim Biznesi (Financa me dallim) dhe më vonë shkallën e saj Juris Doctor dhe të ndjekë ëndrrën e saj për t'u bërë një avokat.

Christine do të vazhdojë të punojë, tani si një avokat i asociuar me Fabris McIver, Hornwuist & Racliffe, avokatëve & Solicitors në Nanaimo, ku ajo është e punësuar që nga viti 2002.

Urime Christine dhe Glen!

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Preston Lightle e lumit Gold renditet # 1 në Kanada në Golf Kanadasë CN ardhmen Links Kombëtare Skills renditjen për Junior Golf

IMG_4833

Golf Kanadasë CN Future Lidhjet Kombëtare Aftësi renditjen për Junior Golf. Preston Lightle e lumit Gold renditet # 1 në Kanada për djemtë 9-11 vjeç dhe i pari që çdo të grumbulluar 300 pikë.
Ai do të udhëtonte për Glenn Abbey Golf Course 18 Kor vetëm përpara turneut PGA RBC Canadian Open Golf. Top 5 lojtarët nga e gjithë kombit për të konkurruar në finalet kombëtare.

KOMBËTAR renditjen

Gradë Lojtar Krahinë Data Rezultat
1 Preston Lightle
Lumi Gold
Club: Glacier Gjelbërve Golf Course
British Columbia Jun.06.2015 300
2 Andre Zhu Club: Copper Creek Golf Club Ontario Oct.28.2014 295
3 Logan Underwood
Vancouver Veriut
Club: Seymour Golf Club
British Columbia May.30.2015 255
4 Graysen Lesiuk Club: Rivershore Golf Lidhjet British Columbia May.02.2015 245
5 Chris Parkinson Club: Glacier Gjelbërve Golf Course British Columbia Jun.06.2015 245
6 Jaden Chan Club: Copper Creek Golf Club Ontario Oct.28.2014 245
7 Jaden Chan Club: Copper Creek Golf Club Ontario Apr.21.2015 235
8 Tavis Derksen
Winnipeg
Club: Livadhe në Lindjen e Shën Palit
Manitoba Jun.03.2015 235
9 Ryan Pellaers Club: Livadhe në Lindjen Shën Palit Manitoba Jun.03.2015 235
10 Antoine Jasmin Club: AGMG Quebec Apr.13.2015 230

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Gëzuar 50 vjetorin Dasma në Bombacks

Bomback

Dasma Gëzuar 50 vjetorin mami dhe Dad
Harry & Ruth Bomback
7 Maj 2015
"Dashuri dhe përkushtim juaj na frymëzojnë". "
Dashuria Harry dhe Bev & Family
Arlene & Gilles & Boys
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Chrissy Sine Merr Bachelor saj e Arteve Diplomë

Sinus

Ron dhe Carole Sine ishin me të vërtetë krenar dhe i kënaqur, për të marrë pjesë në diplomimin e vajzës së tyre nga Universiteti Vancouver Island në Nanaimo. Chrissy mori diplomë e saj të diplomë Arteve në Gjeografi dhe Menaxhimin e Burimeve Natyrore. Ajo ka pranuar një punë në Alberta verior për të ndjekur karrierën e saj.
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Trevor Engh merr Bachelor i Inxhinierisë Diplomë

Trevor E

Gary dhe Susan Engh ishin të kënaqur për të marrë pjesë në ceremoninë e diplomimit Trevor-së në Universitetin e Viktorias. Trevor mori diplomë e tij e Inxhinierisë Diplomë me dallim. Urime Trevor!
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

2014 Rezultatet e lumit Gold Komunal i Zgjedhjeve (zyrtare!)

Rezultatet zyrtare të zgjedhjeve nëpërmjet Qytetare Info BC:
Kryetari Kandidati (s)
Emri Mbiemër Fillestar Gjini Vlerësua Vota I zgjedhur
Thumb pa kokë Unger M 356 PO
Craig Anderson Eldon M 240
Doug ARCUS M 53
Këshilltar Kandidati (s)
Emri Mbiemër Fillestar Gjini Vlerësua Vota I zgjedhur
Darcy Curr M 491 PO
Kirsty Begon F 432 PO
Gordon Varkar M 341 PO
Shkop MacLeod M 287 PO
Në rregull Steele M 260
Suzanne Trevis F 240
Peggy Sheehan F 146

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

2014 Rezultatet e lumit Gold Komunal të Zgjedhjeve (jozyrtare)

Via Jerry Perëndim & rekord :
Rezultatet jozyrtare deri më tani janë:
Kryetari: Brad Unger
Këshilli:
Kirsty Begon
Darcy Curr
Gord Waterman
Rod McCleod
Rezultatet zyrtare duhet të jetë së shpejti online në Qytetare Info pes.
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Faleminderit për donacione nga Gold Scouts lumit

Unë dua të jap një i madh ju falënderoj për ata që janë përgjigjur në kërkesën time për të ndihmuar të pastrehët. Lumi Gold ju me të vërtetë jeni një grup të mahnitshme të njerëzve. Shuma e mbështetjes që ju janë treguar është e madhe; më shumë çorape, ton tualetin dhe disa doreza dhe kapele erdhi në pragun tim gjatë fundjavës. Për këdo që dhuruan kapele të bukur punuar me dorë thurur, unë shpresoj se ju do të jetë në panairin artizanale, sepse unë jam duke shkuar për të ardhur në kërkim për ju! I absolutely love atë purpurt! Edhe më shumë goodies erdhi në zyrën këtë mëngjes - qese plot me çorape, dorashka, kapele, pasta e dhëmbëve dhe deodorant dhe të gjitha këto gjëra të mëdha. Thank you so much.

Një BIG faleminderit për të gjithë, për të ndihmuar për të bërë "bojskautizëm Rock, me çorape për të pastrehët", një realitet!

Scouter Maxine

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Lumi lokale Gold Mësues Katrina Kornylo Në mesin e 22 Mësuesit pes Dhënë Awards prestigjioze Kryeministrit Ministrit

Katrina K

Foto anë të Facebook

Të martën 7 tetor GRSS Mësues Katrina Kornylo marrë një Certifikata e arritjeve nga Awards 2014 Kryeministrit për Përsosmëri Mësimdhënie!
Ju mund të lexoni më shumë në lidhje me znj Kornylo dhe arritjet e saj në shkollën tonë të lartë në bio e saj zyrtare në Qeverinë e Kanadasë internetit: Katrina Korynylo . Megjithatë, citim nga një student thotë se të gjithë:
"Znj Kornylo pëlqen puna e saj më shumë se kushdo tjetër që ne e dimë. Pasioni i saj për matematikë dhe shkencë është përtej të kuptuarit; kështu që kur ajo e merr atë në klasë, kjo e bën një mjedis shumë më emocionuese për studentët për të përvojës. "

~ Urime Znj Kornylo ~

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Urime 50 vjetorin Dasma!

1964

Familja e Ray dhe Nicki Hammell do të doja të them Urime në përvjetorin e tyre të 50-Dasma.

Ray dhe Nicki kanë jetuar në lumin Gold për 46 vjet dhe kanë qenë gjithmonë aktive në komunitet, zhvillimin e shumë miqësi të ngushta. Ata ishin martuar 15 gusht 1964 në Kaliforni dhe ka jetuar në Royston, atëherë Courtenay para se të lëvizin për lumin Gold në 1968.

IMG_20140812_0002

Ata do të festuar të shtunën 16 Gsh në shtëpinë e tyre me familjen.

Urime mami dhe babi!

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Vendi i dytë për Preston

Preston Lightle konkuruan në Bellingham, Washington në kualifikimin USGA Rajonale në Drive, Chip, konkurrenca Putt më 17 qershor.

Preston fitoi vendin e dytë në vënien në disa zarzavate shumë, shumë të shpejtë. Ai kishte disa nerva dhe një fat të keq në seksionin chipping por ende arriti të përfundojë përgjithësi 9 në konkurs.

Preston dëshiron të falënderoj golfit për të lënë atë praktikë për ngjarjet e tij dhe tha se ai do të kthehet përsëri vitin e ardhshëm konkurojnë në të njëjtën grupmoshë.

foto 4 foto 5 foto 21
Mami dhe babi i tij janë shumë krenarë për të, ai tregoi korrektësi të madhe dhe ai duhet të jetë shumë krenar për veten e tij.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Girl lokale të marrë pjesë si 1 prej 8 goalies në U18 High Performance provinciale kampin në Salmon Arm!

"Shay

Unë jam shumë krenar për të njoftuar se Shaylene është përzgjedhur për të marrë pjesë në U18 High Performance Provincial Camp në Salmon Arm 23-27 prill, 2014.

Vlerësuesit mbledhur të dhëna nga viti i kaluar dhe 80 lojtarët e lartë (8 goalies, 24 Mbrojtjes, 48 ​​Përpara), janë përzgjedhur dhe të ftuar në një U18 katër ekip Cup.

Ngjarja përbëhet nga lojra, praktikave, dhe jashtë trajnime teknike akull, dhe testimin palestër. Ne do të sfidohet në një mjedis elite, konkurrues. Lojtarë të lindur në vitin 1997 dhe 1998 do të identifikohen gjatë sezonit 2013-2014 duke Femra vlerësues performancë të lartë dhe kërkohet që të marrë pjesë BC Kupën U18. Ngjarja do të shfaqë top 80 atletëve në katër (4) festë format ekipe të krijuara nga Koordinatori i Degës. Dy (2) ditët e para të ngjarjes do të përbëhet nga praktika, ndërtimin e ekipit dhe testimin palestër. Pjesa tjetër e fundjavës do të përbëhet nga lojëra ku lojtarët janë të vlerësuar në punën e tyre. Lojtarët e lartë do të avancojë Team BC Provinciale Camp.

Urime Shaylene, Ne jemi krenarë për përpjekjet tuaja dhe punë e vështirë në dhe jashtë akull.

DASHURIA nga mami, Dad, Jaredi dhe Derek.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Carvings Yateman në paradë

Renë Carver lokale Lee Yateman dhe Santa gdhendi janë përdorur në një noton në paradë Cumberland këtë kaluarën e diel, dhjetor 1, 2013.

Amazing puna Lee!

039 015 025 030

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Vjetorin e lumtur 25

Përvjetori i lumtur 25 sot për Murray dhe Karen Bell!

Urime ju të dy!

Mund të gëzojnë shumë vite më të ditë gjatë jashtë në barkë lumturi martuar!

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Arlene Fehr dha Medaljen jubileut Diamond

20120831-080743.jpg

Arlene Fehr është dhënë Medaljen jubileut Diamond Mbretëresha Elizabeth II.

Medalja Jubilee Diamond e Mbretëreshës u krijua për të festuar pranimin Madhërisë së Saj në Fron 60 vjet më parë. Kjo medalje përkujtimore është një mënyrë të prekshme dhe të qëndrueshme për të paguar haraç për 60.000 kanadezëve të cilëve arritjet kanë përfituar bashkëqytetarët e tyre, komunitetin e tyre, organizimin e tyre dhe të vendit. Ajo ofron një mundësi të shikosh prapa dhe të njohin ata që bënë Kanada atë që është sot, dhe të shohim përpara dhe të njohin të rinjtë të cilët janë të përfshirë në mënyrë aktive në të ardhmen e vendit tonë.

Angazhimi ynë në Kanada forcohet kur ne së bashku të paguajnë homazh për ata që e dalluar veten e tyre në bazë të talenteve të tyre, bujarinë e tyre, dhe të shërbimit të tyre në komunitetin e tyre dhe për vendin tonë.

Arlene është drejtori i Gold lumit shkollës së mesme dhe ka punuar atje për 24 vitet e fundit. Ajo ka udhëtuar në Evropë dhe Kina me fëmijët nga shkolla, si dhe vende të shumta në Kanada. Ajo ka vullnetarisht kohën e saj me shumë grupe në qytet duke përfshirë Gold River Futures Shoqërisë që nga viti 1999, shufër vogël si dhe Guides Vajza e Kanada. Ajo ishte i rëndësishëm në sjelljen e internetit me shpejtësi të lartë në qytetin tonë, dhe është përfshirë tani në mbështjellës kutitë hidrike me foto piktoreske të zonës dhe të ngjarjeve tona. Urime Arlene! Ne jemi aq krenarë që keni ju si një anëtar i komunitetit tonë.

Kryetari Craig Anderson

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Shtëpia e hapur për Brenda Taiji

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Gold Riverite nominuar në Awards kanadeze Blog!

Bloger shokët (dhe lokale Gold Riverite) Rhonda axhami ka qenë i nominuar për "blog post më të mirë 'për Awards kanadez Blog! (Rhonda shkruan për faqen e internetit Sync , e cila është një teknologji dhe Gadgets blog.)

Në fakt, jo një, por dy prej posteve Rhonda s blog kanë qenë të nominuar dhe ajo e lëvizi edhe në finale! Këto dy mesazhe janë:

Stats porn internetit: duhet të jenë të shqetësuar prindërit?

dhe

Top 5 Çfarë njerëz të bezdisshëm bëni në Facebook

Ne mund të japim Rhonda mbështetjen tonë duke i dhënë asaj votat tona! Nuk nevojitet regjistrim! Ju mund të votojnë një herë në ditë deri sa të e martë, tetor 26.

Ndiqni këtë link: http://polldaddy.com/poll/3949528/ dhe të votojnë për ose "Sync" apo "Sync 2 '.

Congrats Rhonda, dhe fat të mirë!

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Mirë se vini në botën e

MIRË SE VINI NË nipi im - JERIMIAH Marcus ANTIONE PETER MARK

Lindur: 2010/10/01 në 01:23, peshon: £ 8, 8 ozs, duke marrë 10 dhe 1/2 orë para se të marrë për të thonë hello.

Për ju Im i dashur, vajza e ëmbël Raven Wilson: JU janë të mahnitshme! Djali juaj do të jetë aq shumë e deshi dhe e bekoi. Urime dhe të mirëpritur të amësisë. Jeta juaj si ju e dini se tani do të jetë ndryshuar përgjithmonë dhe fëmija juaj vetëm do të fryj ti larg me gjërat që ju nuk mund të ketë kurrë të vërtetë kushtuar vëmendje para se të .... Për të parë atë të zbuluar gishtat e tij kur ai është kaq i vogël. Për të parë dritë fytyra e tij deri dhe një rreze buzëqeshje të gjithë fytyrën e tij sa herë që ai të sheh ty. Të ndjehen përqafime e tij ndonjëherë në mënyrë të shtrënguar dhe të ndjehen se pafund përkushtim. Të dëgjojnë dhe të ndjehen lidhjen sa herë që ju të dy të flasim për ditën tuaj dhe aventurën e tij të fundit ose të zbulimit. Këto janë vetëm disa nga gjërat që do të marrë frymë tuaj larg. Gëzojnë fëmijën tuaj, time baby-vajzë.

Congrats Nigel. Urimet më të mira për ju të dy! MIRË SE VINI NË qenit prind

Dashuria dhe përqafime: Gjyshe gjemb, Gjysh Dale, Auntie Darian & Xha LOGAN

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Kliko për Speciale

Ngjarjet e ardhshme:

RWES Moti Station

Mot