Lumi Gold Pet Helpline - 283-9090

Karen dhe kam folur jo shumë kohë më parë në parkingun Plaza si ka pasur disa incidente me qentë humbur dhe qentë që lëviznin nëpër një lagje për javë, larg nga shtëpia. I pyetur Karen nëse ajo mund të ndoshta të shkruaj një artikull të vogël që shpjegon atë që ajo ofron përmes Helpline Pet.

Karen B

Pet Helpline është në vend për të ndihmuar mesatare pronar i përkëdhelur me ndonjë "përplasem në rrugën" problemi që mund të ndodhë me kafshët e tyre. Kjo është një spin off të vjetër Gold lumit Pawsitive Shërbimet të cilat ofrohen 18 shërbime të ndryshme. Pet Helpline ofron strehim për shtëpi të hutuarën, bashkimin e një qen të humbur dhe 'familjen e saj, trajnimit bindje, zgjidhjen e problemeve, të informacionit, GE grooming dhe me konvikt.

Emri im është Karen BOWKER. I sjellë në lumin Gold përvojën time si një trajner konkurrues qen, edukate mjeshtër lukuni, bindje instruktor, groomer përkëdhelur, asistent veteriner emergjente dhe një dashnor manar jetës. Para se të kisha qen tim të parë, torollak e pomeranez, unë u tërhequr fotografitë e qenve dhe vizim vezë të shpendëve të egra në furrë vetëm kështu që unë mund të ketë një shok të kafshëve. Shumë vite më vonë e pashë tim të parë "trajnuar" qen. Një zagar zi Labrador. Më pëlqeu ajo që pashë, por me të qenit një nënë e re në një kamp logging, unë nuk kanë kohë ose mjete për të mësuar se si për të trajnuar një qen. Disa vjet më vonë mundësi erdhi. I huazuar Dachshund miniaturë e vajzës sime dhe jashtë në shkollë bindje unë shkova. Pas disa seancave të 8 klasë javë unë u kafshuar nga "bug trajnimit". Kjo nuk ishte e gjatë para se unë kam qenë që udhëtojnë lart e poshtë ishullit konkurrojnë në AIOC (Shoqata e Island bindjes Klubeve) gjykimeve.

Varieteteve është erëz e jetës kështu trajnimit bindje nuk ishte i vetmi trajnim i qenit që kam bërë. Unë dabbled në agility, hartimin, testimin qenit Good Neighbour, stil i lirë muzikore, terapi manar dhe trajnim mashtrim. Unë gjithashtu u bë shumë aktiv me SPCA në Nanaimo. Unë vullnetarisht me Pet terapisë dhe Human i Arsimit, përfundimisht koordinuar programin humane Arsimit për të cilën kam marrë një SPCA 2000 Vullnetari i Vitit çmimin për të dy Nanaimo dhe pes.

Lumi Gold Pawsitive Shërbimit dhe Pet Helpline kanë strehuar, dhe ri-homed shumë macet dhe qentë. Një qen whelped 11 puppies kur ajo ishte me ne. Çdo pup ishte vendosur në një shtëpi të dashur pasi u de-wormed, vaksinuar dhe ndryshuar. Qeni Nëna u ri-homed vonë. Them se ajo ishte më e gjatë mysafir tonë qëndruar ~~~ 2 muaj.

Vizioni im është që të edukojë të rinjtë, të informojë të panjohurës dhe të ndihmojë të krijojë një marrëdhënie mirëbesimi, të dashur midis njeriut dhe shokut të tij.

image [3]

Shënim: Kur e pyeta Karen ku paratë vjen nga për të ofruar këtë shërbim, ajo u përgjigj me, "Unë të ngarkuar për konvikt, grooming dhe trajnimit. Të ëmbëlsira ndihmojë shumë. "Pra, ajo është në thelb vjen direkt nga xhepi i saj. Nëse një i humbur vjen tek ajo që kanë nevojë për kujdes mjekësor, ajo shpenzon paratë e saj që të ketë qen prirur për të. Ju lutem mos harroni Helpline Pet kur dhuruar - një shitje piqem është në fazat e planifikimit, dhe unë jam guessing se do të ketë disa ëmbëlsira të shijshme tenxhere ngadalshëm atje !! :)

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

BCTF Strike Update

Nëse ju nuk e keni lexuar tashmë në lidhje me të apo shikuar lajmet, kjo Njoftimi erdhi nga e gjithë 18:00 natën e fundit:
"Vince Gati ka lënë bisedimet midis sindikatës së mësuesve para Krishtit" dhe qeveria e krahinës në Richmond, BC, duke thënë se palët janë shumë larg për të ardhur në një rezolutë në çdo kohë së shpejti.
"Unë nuk shoh një zgjidhje këtu para fillimit të shkollës të caktuar pozicionet e palëve. Ata janë një kohë të gjatë, mënyra e gjatë larg, "tha ndërmjetësi veteran."
Vazhdo lexuar këtë artikull të lajmeve CBC - Greva e mësuesve BC ': Vince Gati ecën nga bisedimet
Vazhdojë deri në datën me të Qarkut të Shkollës tonë në Arsimore 84 .
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Used Shitje Book - 6 shtator

Përdoret-Book-Shitje
Miqtë e Bibliotekës ~ perdorura Shitje Book
E shtunë, shtator 6
10:00 Fillimi
Në Bibliotekën e lumit Gold
(Vullnetarët ju lutem regjistroheni në Bibliotekën ose telefononi 283-2502 gjatë orëve të hapura.)
Ju lutemi të sjellë një kuti ose qese, dhe të paguajnë nga donacioni.
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Ndalimi zjarr kampi shfuqizuar gjithë Qendra Fire Bregdetare

Po, kjo na përfshin në lumin Gold
Via Ministrinë e Pyjeve, Tokave dhe Operacioneve të Burimeve Natyrore, Qendra Fire Bregdetare

Efektive në mesditë në e enjte, gusht 28, campfires edhe një herë do të lejohen në të gjithë juridiksionin e Qendrës zjarrit bregdetare.

Qendra Zjarri Bregdetare do të anulojë ndalimin ekzistues të saj zjarr kampi për shkak të motit frigorifer në parashikimin, e cila do të rezultojë në zvogëlimin e rrezikut flakë e tërbuar në rajon. Aktivitetet e mëposhtme do të lejohet tani:

  • Campfires, siç përcaktohet në rregulloren e flakë e tërbuar.
  • Zjarret e hapura në një sobë në natyrë.

Publiku është i kujtoi se campfires nuk duhet të jetë më e madhe se një gjysmë metër të lartë me një gjysmë metër të gjerë. Kushdo që ndez një zjarr kampi duhet të ketë një mjet dore (të tilla si një lopatë) ose të paktën tetë litra ujë në dispozicion për të shuar plotësisht atë. Kurrë mos e lë një zjarr kampi pambikëqyrur dhe të sigurt se hiri janë krejtësisht të ftohtë në prekje para se të nisej zonën për çdo gjatësinë e kohës.

Vazhdo leximin Ministria e Pyjeve, Tokave dhe Operacioneve të Burimeve Natyrore, përhapja e lajmeve Qendra Fire Bregdetare këtu: ndalimi Zjarr kampi anulohet gjithë Qendra Fire Bregdetare

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Peshku Truck Aksident

Ju lutem klikoni më poshtë për The artikull Records në aksidentin e fundit kamion peshku në rrugë Mill.

Peshku Truck Accident - 25 gusht 2014

Shënim: sipër është një Facebook -Lidhje Unë kam marrë një ekran të kapur më poshtë për ata që nuk janë në Facebook. (Si gjithmonë, klikoni për të zgjeruar në një dritare të re.)

Record Peshku Kamion Screenshot

Shënim: Unë fola me një Grieg deti dje punonjës në mëngjes dhe më pas përsëri në mbrëmje. Ajo konfirmoi me telefon me shefin e saj mbrëmë se peshku nuk ishin gjallë. Ata sapo ishin korrur dhe ishin duke u transportuar në treg për shitje.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Vogël Dino rihapet 2 Sht

Parashkollor vogël dinozaur do të ri-hapur në
E martë 2 shtator 2014.
Ata do të jenë të hapura në 08:00  
Nëse dikush ka ndonjë pyetje, ju lutem telefononi Debbie Mann @ 250-283-2553 .
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Sindikatat ratifikojë marrëveshjen me WFP

Via Jerry West, The Record
WFP
http://www.usw1-1937.ca/web/downloads/Bulletin%206%20-%20July%2014,%202014.pdf

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Çështja aktual i Record Tani Online

Çështja aktual i Record është tani online për kënaqësinë tuaj shikojnë. Ju lutemi klikoni në foto që do të merren në faqen e internetit. (Shënim: kjo është një fotografi e madhe PDF.)

Record_current

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Truck New Për GRVFD

New Fire Truck

Jerry West
Record

29 korrik ishte një ditë e mirë për Shërbimin e Zjarrfikësve, Gold River si kamion e tyre e re është dorëzuar. Modeli më i përmirësuar do të zëvendësojë kamion të vjetër e cila ka qenë në shërbim që nga viti 1975, dhe do të jetë në pension. Kjo lë departamentin me dy pumpers të mëdha, më të madhes që daton në vitet 1990.

Zjarri Shefi Ric Begon është i impresionuar dhe i ngazëllyer me kamion të ri, i cili mblidhet në përputhje me standardet datën e sigurisë, ka shumë karakteristika të reja që përmirësojnë aftësitë e departamentit për t'iu përgjigjur zjarreve. Rrit aftësinë për të përhapur retardant shkumë dhe në mënyrë më efikase të përmbajë zonën zjarri, dhe një sistem të zgjeruar rikthim shkallë që e bën atë shumë të lehtë për të ekuipazhit për të hequr shkallë nga kamion janë vetëm dy nga përmirësimet. Ky është një përfitim i vërtetë për një departament, ku shpesh ka vetëm disa anëtarë të aftë për t'iu përgjigjur për sulmin fillestar në një zjarr.

Ric vlerësoi Doug Kryqin për rolin e tij në prokurimin kamion të ri. Doug shpenzuar qindra orë kërkime pajisjeve për të siguruar që departamenti fituar një kamion që më së miri do të plotësuar nevojat e saj.

Më shumë foto ne edicionin dixhitale të procesverbalit së shpejti.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

I nderuar CEO i Grieg Seafoods - Alexandra Morton

Për të gjithë ata që të marrë këtë ju keni lejen time të qarkullojë atë. - Alexandra Morton

24 korrik 2014
Morten Vike
CEO Grieg Ushqim deti
Bergen, Norvegji

I dashur Morten Vike:

Gjatë disa javëve të fundit unë kam marrë raportet e një numri të madh të vdes salmon në fermat tuaja në Nootka Sound bukur, rajonin e lumit Gold e British Columbia, Kanada. Kështu që unë vizitoi zonën.

Mort kazanët Grieg

Erë e keqe rreth fermave tuaja është e madhe dhe mund të ketë bërë që raportet shumë për mua. Kjo është një fushë e shkretë pacenuar ku shumë të shijuar verën e tyre. Kazanët tuaja Mort janë të ashpër të plotë dhe fundosje e ulët noton në ujë dhe kjo ka qenë me sa duket ndodh për disa javë.

Vazhdo lexuar këtë letër at: http://alexandramorton.typepad.com/alexandra_morton/2014/07/dear-ceo-of-grieg-seafoods.html#sthash.KXhGHl7r.dpuf

Via Wikipedia: Alexandra Bryant Morton është një biolog i pavarur i cili u vendos në Kwikwasut'inuxw Haxwa'mis vendi i parë në British Columbia, Kanada për të studiuar Orca egra (balena vrasës) në vitin 1984 Morton bërë shtëpinë e saj në Echo Bay - një komunitet pa rrugë, energjisë elektrike apo dyqane. Në vitin 1987 ferma salmon lëvizur në rajon. Në fillim Morton menduar se ata ishin një ide e mirë, por brenda pak vitesh ndryshimet në arkipelag u bë një shqetësim për njerëzit në rajon. Që atëherë Alexandra Morton ka botuar gjerësisht mbi ndikimin e fermave salmon në balena dhe salmon. Si industria u rrit në 27 ferma salmon norvegjeze, komuniteti i saj vdiq, shkolla të mbyllura, balena majtë, blooms toksike algat e filloi, salmon Atlantik u gjetën në lumenj Paqësorit, infestations morrave deti salmon të egra filluan dhe Morton kushtuar jetën e saj për të mbrojtur shtëpinë e saj nga fermat salmon. Puna Morton u shfaqën në 60 minuta.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri
2 3 4 5 ... 10 20 30 ... Last » Faqja 1 nga 46 1 2 3 4 5 ... 10 20 30 ... E fundit »

Kliko për Speciale

Spotlight Resident

Email lëvizje!

info [at] goldriverbuzz [dot] com ? subjekt = River Gold Buzz Mail ">

Kategoritë

RWES Moti Station

Twitter pa tru

Moti