kamagra bangkok

Kamagra Bangkok

5 GRMHA Awards Night & AGM maj

5 Maj GRMHA Poster-page0001

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Ngjarjet në Gold lumit Legjionit The

Mish ulet këtë të premten (sonte!) Nga 17:00 -8: 12:00
Asgjë luajtur Rënda e shtunë 18 në 15:00 - potluck si!
Canucks Games në ekranin e madh e premte prill 17 19 e diel prill.
GJITHASHTU: Zgjidh një top hokeji është përsëri në Legjionin

Zgjidh një top hokeji

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Gold River Hawks Win Gold në Port Alberni Midget Turneun

Via Ellena Gjesdal:

(Kliko për ta zmadhuar fotot në një dritare të re / tab)

Medalja e Artë MIDGETS

Medalja e Artë MIDGETS PARAQITJA

Njëmbëdhjetë ekipet konkuruan në luginën, duke përfshirë edhe lumin Gold.
Hawks përballur Nanaimo parë në natën e premte fituar 8-5. Të shtunën ata humbën ndeshjen e tyre të vetmuar e turneut të presë Alberni VALLEY # 2, tehe 5-4. Atë mbrëmje ata do të përfundojë ditën duke mundur Saanich # 07-04 shkurt dhe pastaj të dielën në mëngjes rrahën Triport 11-0.
Që vendosi në vendin e 2 me 19 pikë.
Ata luajtën në CR Eagles për 1 dhe dhe i mundi ata 4-1.

MIDGETS Yr FUNDIT

Kjo ishte loja e fundit për Waylon Savey, Taylor Rose, Neil Blackburn dhe Shaylene Gjesdal. (Lojtaret foto majta në të djathtë sipër)
Stafi Coaching e Larry Rose, Karl Hägg & Rob Anësor tha "përpjekje Team ishte kyç, së bashku me stilin e kanë luajtur. Ka pasur komplimente nga shumë kundërshtarëve korrektësi dhe lojen e tyre ".
Kontribuar nga Ellena Gjesdal

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice Orari 14/15

GRMHA Logo

~ Kjo është fundjavë jonë e fundit e hokej, ne ende do të bëjmë praktikat tona javën e ardhshme, duke i dhënë fund të enjten natën ~
Nuk Ice 14 e shtunë mars
E diel 15 Mar
11:00-00:30 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
12:30-01:30 Marimangat praktikë
1:30-03:00 Bantam lojë vs River Campbell
3:00-05:00 lojës xhuxh
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice mars 7/8

GRMHA Logo

** Nuk ka akull 7 e shtunë mars **
8 e diel mars
12:00-01:00 marimangat praktikë
1:00-02:30 praktikë peewee
2:30-04:00 Bantam vs xhuxh lojë
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

28 Weekend Ice Orari Shkurt / mars 1

GRMHA Logo

** New Ice Times për të dielën **

28 e shtunë shkurt

4:00-05:00 marimangat Praktikës

7:00 për lojë 9:00 pm burra

1 e diel mars

Loja 10:30-12:30 burra

12:30-02:30 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 3

2:30-04:00 praktikë Peewee

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice Orari shkurt 21/22

GRHMA Logo

21 e shtunë shkurt
Bantams në Campbell River 10:15-11:30 shesh patinazhi # 2
Midgets në Port Hardy Turneun gjitha fundjavë
22 e diel shkurt
10:00-11:30 Peewee dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 2
11:30-01:00 Bantam dhomë lojë # 1 vs dhomë lumit Campbell # 3
1:00-02:30 Peewee dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 2
2:30-04:00 Bantam dhomë lojë # 1 vs dhomë lumit Campbell # 3
4:00-05:00 Marimangat dhomë Praktika # 4
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice Orari: shkurt 14/15

GRHMA Logo

E shtunë shkurt Peewee 14-të në lumin Campbell 10:15-11:30 shesh patinazhi # 2
14 e shtunë shkurt
11:00-01:00 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
1:00-02:00 Marimangat praktika # 2
2:00-03:30 xhuxh lojë
15 e diel shkurt
10:00-11:30 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomë Comox # 2
11:30-01:00 Peewee dhomë lojë # 1 vs lumit Campbell # 3
1:00-02:30 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomë Comox # 2
2:30-04:00 Peewee dhomë lojë # 1 vs lumit Campbell # 3
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

6 Lumi Gold Bantam Tournament shkurt - 8

T lumit Gold Bantam Tournamen
06-08 shkurt
Shtëpi Larg
Room #
E premte, shkurt 6
6:00-19:15 6 Lumi Gold Lumi Campbell
7:30-08:45 Comox Oceanside
9:00-10:15 Lumi Powell Port McNeill
E shtunë 7 Shk
8:30-09:45 6 Lumi Gold Comox
10:00-11:15 Lumi Campbell Lumi Powell
11:30-12:45 Port McNeill Oceanside
1:00-02:15 6 Lumi Gold Lumi Powell
2:30-15:45 Oceanside Lumi Campbell
4:00-17:15 Port McNeill Comox
5:30-18:45 6 Lumi Gold Oceanside
7:00-20:15 Comox Lumi Powell
8:30-21:45 Lumi Campbell Port McNeill
E diel, shkurt 8
8:00-09:15 Oceanside Lumi Powell
9:30-10:45 Lumi Campbell Comox
11:00-12:15 6 Lumi Gold Port McNeill
12:45-14:00 5 6
2:15-03:30 3 4
3:45-17:00 1 2
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice Orari 31 Jan / shkurt 1

GRHMA Logo

E shtunë Jan.31st
10:00-11:30 lojë Peewee dhomë # 6 VS Comox dhomë # 1
11:30-01:00 Marimangat lojë dhomë # 2 VS Campbell River dhomë # 3
1:00-02:30 lojës Peewee dhomë # 6 VS Comox dhomën # 1
2:30-04:00 Marimangat lojë dhomë # 2 VS Campbell River dhomë # 3
1 e diel shkurt
10:00-11:30 Bantam dhomë lojë # 6 VS Campbell River dhomën # 1
11:30-01:00 Midget dhomë praktika # 2
1:00-02:30 Bantam dhomë lojë # 6 VS Campbell River dhomën # 1
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Lumi Gold PeeWee Tournament Orari Jan 24/25

GRHMA Logo
24 e shtune Jan
09:00 Gold lumit VS Campbell River
10:30 Port McNeill VS Nanaimo
12:00 Gold lumit Marimangat Praktika
13:00 Port McNeill VS Gold lumit
02:30 Campbell River VS Nanaimo
Konkursi 16:00 Aftësi
05:00 Gold lumit VS Nanaimo
18:30 Lumi Campbell VS Port McNeill

25 e diel Jan
09:00 2 3 VS (GM 1)
10:30 1 VS 4 (GM2)
13:00 Loser GM1 VS Loser GM2
02:30 Fituesi GM1 VS Fituesi GM2
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice - Jan 17/18

GRHMA Logo

E shtunë Jan.17th
10:00-11:30 Peewee dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
11:30-01:00 Marimangat dhomë lojë # 2 vs dhomë lumit Campbell # 3
1:00-02:30 Peewee dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
2:30-04:00 Marimangat dhomë lojë # 2 vs dhomë lumit Campbell # 3
18 e diel janar
10:00-11:30 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
11:30-01:00 Midget dhomë praktika # 2
1:00-02:30 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Hockey Schedule - Jan 10/11

GRHMA Logo

10 e shtunë janar
10:15-11:30 Bantam lojë në lumin Campbell shesh patinazhi # 2
12:00-01:00 Marimangat praktikë
1:00-02:30 Praktikës Peewee
11 e diel janar
11:00-00:30 lojë Peewee në lumin Campbell shesh patinazhi # 2
12:00-01:00 Marimangat praktikë
1:00-02:30 praktikë Bantam
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

GOLD RIVER MIDGETS sjellë në shtëpi bronzin medalje!

Urime për ekipin tonë Lumi Gold Midget për sjelljen në shtëpi medaljen e bronztë gjatë fundjavës së kaluar nga 14 ekipi Nanaimo hokej turneun e tyre. Fëmijët tanë luajtur PËRTEJ mahnitshme, duke i pamposhtur gjatë gjithë turneut.

Ata filloi me një bang- fituar ndeshjen e parë në një mbyllje e ndërmarrjes 6-0.
Loja e dytë duke marrë në lojë me një fitore 6-3.
Loja e tretë duke marrë një të çojë të madh me një fitore 15.2.
Loja e katërt një tjetër plumb i madh me një fitore 7-1.
Duke përfunduar turneun me një lojë jashtëzakonisht intensive, barazoi lojën 4-4, duke dërguar ndeshjen në një shootout- me Lumi Gold marrë të fitojë!

Më të majta në të djathtë: Larry Rose (trajner kreu), Adam McAllister, Waylon Savey, Kobe Amos, Jakobi Tarasoff, Neil Blackburn, Austin Brunning, James Frame, Clayton Onischuk, Logan Rose, Rob Anësor Bottom majta në të djathtë: Shaylene Gjesdal, Dominik Bellefleur, Taylor Rose

Më të majta në të djathtë: Larry Rose (trajner kreu), Adam McAllister, Waylon Savey, Kobe Amos, Jakobi Tarasoff, Neil Blackburn, Austin Brunning, James Frame, Clayton Onischuk, Logan Rose, Rob Anësor Bottom majta në të djathtë: Shaylene Gjesdal, Dominik Bellefleur, Taylor Rose

Foto dhe shkruaj deri nëpërmjet Cher Crawford

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Akull për Pushim Krishtlindjeve

GRHMA Logo

21 e diel dhjetor

11:00-12:00 praktikë Peewee

12:00-01:00 Marimangat praktikë

1:00-03:00 Midget / Bantam kacafytje

Nuk ka akull e hënë, por do të marrë praktikë Midget tonë 23 e martë dhjetor. Të gjitha praktikat e tjera janë anuluar në ditë të javës.

27 e shtunë dhjetor

12:00-01:00 Marimangat praktikë

1:00-02:30 praktikë Peewee

2:30-04:30 Midget / Bantam kacafytje

28 e diel dhjetor

2:30-04:30 Bantam / Midget kacafytje

Ne do të rifillojë 5 Jan me kohë ref akull hënën në mbrëmje tonë

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice Schedule - dhjetor 13/14

GRHMA Logo
13 e shtunë dhjetor
10:30-12:00 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
12:00-01:00 Marimangat praktikë dhomë # 2
1:00-02:30 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
14 e diel dhjetor
11:00-00:30 Midget dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
12:30-02:00 Peewee dhomë praktika # 2
2:00-03:30 Midget dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice Orari: dhjetor 6/7 ~ Rishikuar dhjetor 3 ~

GRHMA Logo

Nuk ka akull 6 e shtunë dhjetor
7 e diel dhjetor
10:30-12:00 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1

12:00-01:00 Marimangat praktikë dhomë # 2

1:00-02:00 Midget dhomën praktikë # 3

2:00-03:30 Bantam dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice Orari nëntor 29/30

GRHMA Logo

Nuk ka akull 29 e shtunë nëntor
E diela nëntor 30
10:00-11:30 Peewee dhomë lojë # 6 vs dhomë Campbell River Bardhë # 1
11:30-00:30 Marimangat praktikë dhomë # 2
12:30-02:00 Campbell River Bardhë dhomë # 1 vs Campbell River Maroon dhomë # 3 (peewee)
2:00-03:00 Midget dhomë praktika # 2
3:00-04:30 Peewee dhomë lojë # 6 vs dhomë Campbell River Maroon # 3
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Weekend Ice Orari nëntor 22/23

GRHMA Logo

22 e shtunë nëntor: NO ICE
23 e diel nëntor
10:30-12:00 Midget dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
12:00-01:00 Marimangat praktikë dhomë # 2
1:00-02:30 Midget dhomë lojë # 6 vs dhomën lumit Campbell # 1
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Lumi Gold Vjen së bashku për Kids Ndihmë Phone

Via pes Hockey Newsletter

GRMHA Kids Ndihmë

Vogël Shoqata Lumi Gold Hockey është një shoqatë në bregun perëndimor të Vancouver Island, me rreth 60 regjistruesve nga inicimi deri nivelin xhuxh.

Në fund të shtatorit, lojtarët dhe prindërit e shoqatës organizuar dhe ka marrë pjesë në një makinë shishe që ngriti $ 1800!

Ekzekutiv i shoqatës beson në dhënien e mbrapa dhe duke ofruar për fëmijët e të gjitha moshave dhe prejardhje. Duke thënë këtë, ekzekutivi ndihet fort dhe është shumë përkrahës i Kids Ndihmë Phone Line së. Dëshira e tyre është që të rrisë ndërgjegjësimin e këtij shërbimi shumë të dobishme, në mënyrë që fëmijët të cilët dëshirojnë të përdorin atë të ketë qasje të madhe për të.

Gold lumit MHA krenari dhuroi të gjitha paratë e ngritura nga ngjarje për mbledhjen e fondeve për fëmijët Ndihmë Phone Line së.

Urime për të gjithë ata që ishte një pjesë e kësaj ngjarje të suksesshme!

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri
2 3 4 5 ... 10 ... Last » Faqja 1 nga 10 1 2 3 4 5 ... 10 ... E fundit »

Kliko për Speciale

RWES Moti Station

Mot