kamagra bangkok

Kamagra Bangkok

Gold lumit Rod & Gun Sporting Clay Shoot

Gold lumit Rod & Gun Sporting Clay Shoot

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Lumi Gold Golf Course Lajme

Lumi Gold Golf Course ka certifikata e Nënës dhuratë Dita dispozicion në klub - një ide e madhe dhuratë për një mami të veçantë!

Kuzhinë do të jetë e hapur për darkë fillestare 30 e enjte prill. Orë do të jetë 11:30-19:30.

Klubit të golfit është ofruar anëtarësimet e reja përsëri këtë vit - 1 vit vetëm 500 $ + taksat për të rritur / anëtarësimet e lartë janë $ 750 + taksat

Anëtarësi Junior moshat 7-11 $ 100 + taksave, moshat Junior 12-18 $ 180 + taksave

Kursi Golf ofron edhe nga anëtarësimet e qytetit për njerëzit me një jashtë qytetit adresën banor nga shoferët e tyre për licencat dhe anëtarësimet gjimnazist për $ 395 + tatimit.

Nëse ju paguani anëtarësinë tuaj në mënyrë të plotë deri më 5 mund të ju do të merrni emrin tuaj të hyrë në barazim për të fituar 30% të anëtarësisë tuaj mbrapa.

Për më shumë detaje ju lutem kontaktoni klub në 250-283-7266.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Junior Golf duke filluar nga maji

golf vogël

Junior Golf do të fillojnë përsëri në maj drejtimin deri në qershor të hënën netë moti lejuar. Çdo njeri të moshës 7-16, djali dhe vajza janë të mirëpritur për të dalë dhe të luajnë.

Klubet do të jepet në qoftë se ju nuk keni ndonjë. Çdo lojtar golfi nënshkruar dhe paguar do të marrë një këmishë e golfit, era deri vakt, ngjarje sfidë aftësitë, dhe shpërblime. Kostoja do të jetë 45 $ plus të gjitha jo-anëtarët do të paguajnë $ 5 secila në fushën e golfit çdo ditë ata janë në Juniors Night. Nëse ndonjë i vogël dëshiron të bashkohet moshave Golf Course- 7-11 vitit antarësimit në 100 $ golfit pakufizuar. Moshave 12-18- 149 $ golf pakufizuar. (NUK anëtarësimi nevojshme për golf Junior)

Dalë dhe të ketë disa fun! Telefononi David Lightle në 250-283-9030 ose John Frame në 250-283-7268 për të regjistruar.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Rod & Gun Open House

Rod & Gun Open House

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Pranvera 2015 ujore Qendra Orari dhe Programet

Pranverë 2015 ujore Orari dhe Program broshura tani janë në Pool Listën / Maps faqe duhet të keni nevojë për të referuar në njërin prej tyre. Faleminderit Jan për origjinalet!
SPRING 2015 Programet

SPRING 2015 Programet

SPRING 2015 Orari

SPRING 2015 Orari

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Gold Kursi Update

Në këtë pikë e golfit do të jetë mot i hapur lejuar deri kuzhinë tonë të hap një 7 pril atëherë ne do të jetë i hapur shi apo të shkëlqejë! Falënderim
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

SLO-Pitch Regjistrimi mars 17

Slow Pitch

Regjistrimi SLO-katran do të mbahet të martën natën (17 mars) në 6:00 në hollin në arenën.
Këtu është një tjetër sezon të madh!
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Upana Shpellat Trail Vetë Guided Tour & Upana Caves Informacion

Ju faleminderit shumë për Suzanne Trevis për transmetim këto pamflete Upana Shpellat Vetë udhëzuar Tour. Unë jam i sigurt se ata do të jenë shumë të dobishme për banorët dhe vizitorët njësoj! Oh - dhe mos harroni të vizitoni West Coast Caving për informacion mbi caving në të gjithë ishullin. :)
(Si zakonisht, ju lutemi klikoni grafike për të zgjeruar në një skedë të re / dritare)

upanahandout-faqe-001 upanahandout-faqe-002

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Golf 20 Kursi Hapur Mars!

Fushë e golfit

E premte 20 Mar (Pushim pranvere) golfit do të jetë hapja - orët e operacionit do të jetë 10:00-16:00, shtatë ditë në javë që nga koha është kaq e bukur! Kjo do të jetë për golfing, karroca pushtet, bar dhe koncesion vetëm. Kuzhinë është e vendosur për të hapur prill 7 - orë drekë vetëm për të filluar. (12:00-16:00)

Ndihma është e nevojshme për gatuan kuzhinë dhe gatuan prep. Nëse jeni të interesuar, ju lutem kontaktoni veten (Jenn Leighton) @ 283-7.474 ose dërgoni CV të grgolfclub [at] hotmail [dot] com ose mail PO Box # 819, Gold River, BC V0P 1G0.

Ndihmë është e nevojshme edhe për pro dyqan asistent / server. Ushqim të sigurt dhe Shërbyer kjo drejta është një aset.

Gjithashtu Tournament tonë Masters do të mbahet e shtunë dhe e diel, një 11 pril dhe 12. Entry is $35 for members and $35 plus discounted green fees for both days for non members. Ora Tee është 10:00. Hyrja është 35 $ për anëtarët dhe $ 35 plus zbritur tarifat e gjelbër për të dyja ditët per jo antar. PK-së, snips, dhe drekë e diela janë të përfshira në hyrje. Ju lutemi të regjistroheni në shtëpinë e klubit duke filluar 20 mars.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Open Fun Curling Bonspiel

Për të bërë kaçurrela
Open Fun Curling Bonspiel
E shtunë, Jan 24/15
Meshkujt, Femrat apo ekipe të përziera
Nëse ju nuk keni një ekip dhe duan të curl, na tregoni dhe ne do të përpiqemi për të vënë ju në një ekip.
Potluck Darka dhe sociale për të ndjekur
Afati i fundit i regjistrimit Hyrja, e premte, Jan 16/15
Kontakt: Sheila 283-7347
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

2015 Winter Pool Orari dhe Programet

Më poshtë ju do të gjeni 2015 Winter Pool orarin dhe programe për ju për t'iu referuar në rast atë që erdhi në kutinë tuaj postare shkon humbur. :) Këto dokumente janë gjithashtu të postuar gjithmonë në Pool Orari / Maps seksionin e lëvizje, të cilat ju do të gjeni në seksionin tab në krye të faqes.

Ju lutem klikoni në grafikë për të zgjeruar në një dritare të re / tab:

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Scouts Duke filluar në tetor

Ad Scout regjistrimit

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Sparks dhe Brownies Regjistrimi tetor 2

Natë Regjistrimi

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Fall 2014 ujore Qendra Schedule dhe Programet

Rënia 2014 Orari ujore dhe Fall broshura Programet tani janë në Pool Listën / faqe Maps duhet të keni nevojë për të referuar në njërin prej tyre. Faleminderit Jan për origjinalet! :)
Ujore Qendra Orari Fall 2014

Ujore Qendra Orari Fall 2014

Qendra ujore Fall Programet 2014

Qendra ujore Fall Programet 2014

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Ndalim zjarr kampi shfuqizuar gjithë Qendra Fire Bregdetare

Po, kjo na përfshin në lumin Gold
Via Ministrinë e Pyjeve, tokat dhe Operacioneve Burimeve Natyrore, Qendra Fire Bregdetare

Efektive në mesditë në e enjte, gusht 28, campfires edhe një herë do të lejohen në të gjithë juridiksionin e Qendrës Fire bregdetare.

Qendra Zjarri Bregdetare do të anulojë ndalimin ekzistues të saj zjarr kampi për shkak të motit frigorifer në parashikimin, e cila do të rezultojë në zvogëlimin e rrezikut flakë e tërbuar në rajon. Aktivitetet e mëposhtme tani do të lejohet:

  • Campfires, siç është përcaktuar me rregulloren lëndë e djegshme.
  • Zjarret e hapura në një sobë në natyrë.

Publiku është i kujtoi se campfires nuk duhet të jetë më e madhe se një gjysmë metër të lartë me një gjysmë-metër të gjerë. Kushdo që ndez një zjarr kampi duhet të ketë një mjet dore (të tilla si një lopatë), ose të paktën tetë litra ujë në dispozicion për të shuar plotësisht atë. Kurrë mos e lë një zjarr kampi pambikëqyrur dhe të sigurohemi se hiri janë krejtësisht të ftohtë në prekje para se të nisej nga zona për çdo gjatësinë e kohës.

Vazhdo leximin Ministrinë e Pyjeve, tokat dhe Operacioneve të burimeve natyrore, deklaratë për shtyp Qendra e zjarrit Bregdetare këtu: ndalimi zjarr kampi shfuqizuar gjithë Qendra Fire Bregdetare

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

20 ujore Qendra e Re-Hapet shtator!

pishinë

Qendra ujore do të ri-hapur më 20 shtator 2014.
Parqe dhe Zbavitje departament është duke kërkuar për instruktorët e programit.
IE: Zumba, Aerobics, Kids Dance. etj
Ju lutemi te kontaktoni Michael Lott në pishinë [në] conumacable [dot] com ose telefononi 250-283-2216 për më shumë informacion.
Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

I nderuar Drejtor i Përgjithshëm i Grieg Seafoods - Alexandra Morton

Të gjithë atyre që të marrë këtë ju keni lejen time për të qarkullojë atë. - Alexandra Morton

24 korrik 2014
Morten Vike
CEO Grieg deti
Bergen, Norvegji

I dashur Morten Vike:

Gjatë disa javëve të fundit unë kam marrë raportet e një numri të madh të vdekur salmon në fermat tuaja në Nootka Sound bukur, rajonin e lumit Gold e British Columbia, Kanada. Kështu që unë vizitoi zonën.

Mort kazanët Grieg

Erë e keqe rreth fermat tuaja është e madhe dhe mund të ketë nxitur raportet shumë për mua. Kjo është një zonë e shkretëtirës pacenuar ku shumë të gëzojnë verat e tyre. Kazanët tuaja Mort janë të ashpër të plotë dhe fundosje e ulët noton në ujë dhe kjo ka qenë me sa duket duke shkuar në për disa javë.

Vazhdo lexuar këtë letër at: http://alexandramorton.typepad.com/alexandra_morton/2014/07/dear-ceo-of-grieg-seafoods.html#sthash.KXhGHl7r.dpuf

Via Wikipedia: Alexandra Bryant Morton është një biolog i pavarur i cili u vendos në Kwikwasut'inuxw Haxwa'mis vendi i parë në British Columbia, Kanada për të studiuar Orca egra (balena vrasës) në vitin 1984. Morton bërë shtëpinë e saj në Echo Bay - një komunitet pa rrugë, energjisë elektrike apo dyqane. Në vitin 1987 ferma salmon u zhvendos në rajon. Në fillim Morton menduar se ata ishin një ide e mirë, por brenda pak vitesh ndryshimet në arkipelag u bë një shqetësim për njerëzit në rajon. Që atëherë Alexandra Morton ka publikuar gjerësisht në ndikimin e fermave salmon të balenave dhe salmon. Si industria u rrit në 27 ferma salmon norvegjeze, komuniteti i saj vdiq, shkolla të mbyllura, balena u largua, blooms toksike alga filloi, salmon Atlantik u gjetën në lumenj Paqësorit, infestations morrave të detit e salmoni i egër filloi dhe Morton dedikuar jetën e saj për të mbrojtur shtëpinë e saj nga fermat salmon. Puna Morton u shfaqën në 60 minuta.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Zjarr kampi Ban efektive në mesditë sot (17 korrik)

Via pes Wild Fire :

Ndalon zjarr kampi në Qendrën Fire Bregdetare
Efektive në mesditë më 17 korrik 2014, të gjitha të hapura djegur (përfshirë campfires, Kategoria 2 zjarreve të hapura dhe Kategoria 3 zjarreve të hapura) do të ndalohet në të gjitha fushat e Qendrës së zjarrit Bregdetare me përjashtim të "zonës mjegull" dhe Haida Gwaii.

Përkufizimet e vatha, Kategoria 2 zjarreve të hapura dhe Kategoria 3 zjarre të hapura

Ky ndalim do të mbetet në vend deri më 15 tetor 2014, ose deri publikun është njoftuar se ajo është shfuqizuar. Një hartë e zonave të prekura nga ndalimi është në dispozicion online në: Shih një hartë

7152014 ~ 41906_Coastal Ndalimi Ngjyra 20.140.717

Kjo ndalesë vlen për campfires dhe djegien e hapur të çdo madhësi ose përshkrimi, duke përfshirë zjarret me një numër regjistrimi djegur dhe djegia industriale. Përdorimi i fishekzjarreve, fuçi djegur, pishtarë Tiki dhe fenerë qiell gjithashtu nuk lejohet.

Ndalimi nuk zbatohet për CSA-vlerësuarat ose ULC-vlerësuarat gatimi soba që përdorin gaz, propan ose briketa, ose një aparat portativ zjarr kampi që përdor briketa, të lëngshme ose lëndë djegëse të gaztë, për aq kohë sa lartësia e flakës është më pak se 15 centimetra.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Kampet verore Esperanza - Fillimi Datat në korrik!

Esperanza

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Summer Fun Co Ed-Programi

Programi Summer

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri
2 3 4 5 ... Last » Faqja 1 nga 6 1 2 3 4 5 ... E fundit »

Kliko për Speciale

RWES Moti Station

Mot