New Fotografitë në Banner

Ju mund të vëreni nga koha në kohë (si tani), se ka foto të reja shfaqen (me rotacion) në kryesore lumit Gold Buzz Banner - të tilla si më poshtë:

Buzz_banner

Këto fotografi janë të gjitha në sajë të Mark Web i cili ka furnizuar gjithmonë Buzz me natyrë sezonale dhe fotot e bukura nga e gjithë qytetit dhe Nootka Sound. Faleminderit Mark - kjo është much appreciated! Në pritje të më shumë kur e lë të ndryshojë! :)

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Birthday Gëzuar 5 për The Buzz

Lumi Gold Buzz është pesë vjeç sot! Unë nuk mund të besoj se ka qenë aq gjatë. Një nga postet e parë atë ditë në gusht 2009 ishte Ti e di që ju jeni nga një qytet i vogël, kur , dhe ajo ende më bën të qesh nën hundë. Katërt në listë ndodh me mua gjatë gjithë kohës, nëse unë kam bërë thirrje ose të marrë një të tillë.

Për habinë time të skajshme, shumë e bukur Pat Buzit solli lëvizje një ditëlindje të pranishëm 5:

Photo colalge

Një koleksion të vizatimeve të saj! Nga e majta lart: Nootka Sound, Fshati Plaza, Shkollën fillore dhe gropë të thellë. I përqafoi atë dy herë, sepse ai absolutisht e bërë ditën time! Pra, Pat shumë mendime - thank you so much përsëri. :) Një super ngrohtë fuzzy për ju!

Këtu është për pesë vjet më e madhe!

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Ju lutemi të kesh durim me mua

Vetëm një përditësim - Unë jam larg tani dhe që kanë vështirësi të mëdha me iPad tim dhe wifi. Kjo ka penguar aftësinë time për të postuar prapambetura gjëra në email tim për faqen e internetit nga javën e kaluar apo më shumë. Unë do të jem në shtëpi të hënën në mbrëmje dhe do të bëj çmos për të kapur deri atëherë! Pra, nëse ju keni email, mesazhi apo telefonoi, unë nuk jam duke injoruar ju dhe do të merrni në gjëra ASAP! :). Kyra

PS: Ju kurrë nuk duhet të publikojë se ju jeni larg nga shtëpia, por pjesa tjetër e siguroi casa im i vogël është i mbrojtur mirë nga dy kitties egër sulm! Vetëm pyetni dobët Lori Toohey - ajo kishte për t'u marrë me ta në vets! :)

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

New ngrohtë Fuzzy Page

I vendosur për të bërë një faqe ku banorët dhe jo-rezidentët ashtu, mund të shtoni "Fuzzies e tyre të ngrohtë", ju falenderoj është ose të ndajnë diçka të mrekullueshme që ka zënë sytë e tyre dhe të ngrohur zemrat e tyre.

Kliko bandë e fuzzies ngrohtë poshtë për të shkuar në faqen e re:

WarmFuzzies

Ju gjithashtu do të gjeni atë në skedat në krye të faqes së internetit.

Unë shpresoj që ju të gjeni të dobishme! :)

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Site Lajme

Hi - vetëm një shënim të shpejtë për të gjithë ata që janë duke pritur për informacion për të vënë të jetë deri në Buzz. Unë kam qenë larg vizituar kidlets mia në Edmonton për dy javë dhe mund të bëjë vetëm gjëra të caktuara kur kam iPad. Unë do të shkoj për të gjitha emailet tuaj dhe gjërat që ju dëshironi të bëra sa më shpejt që unë mund të!

Faleminderit për durimin tuaj!

:)

Kyra

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Si të Advertise / postoni në Buzz

Unë jam ende duke pyetje se si të postoni në lëvizje. Është e thjeshtë - vetëm unë mund ta bëjë këtë! (Unë jam një kontroll fanatik atë mënyrë) Send atë që ju dëshironi postuar dhe unë do të marrë atë nga atje!

Unë gjithmonë do të postoj në vijim pa pagesë:

  • Ngjarjet e Komunitetit / info
  • Fundraisers
  • Grupi Komuniteti ngjarje / info
  • Ngjarjet jofitimprurëse / njoftime
  • Humbur / Found
  • Fuzzies ngrohtë / Ftohtë Pricklies
  • Njoftime Misc Non-Profit
  • Ditëlindjet / Urime

Nëse ju jeni një biznes ose të vënë në një ngjarje e cila e bën të holla, unë do të paguani një tarifë për të ndihmuar të mbuluar hosting, licencimin dhe kostot e tjera të internetit të lidhura. Ju lutem shikoni Reklamim faqe për më shumë informacion.

Unë mund të arrihet duke përdorur Kontakt faqe, ose duke emailing info [at] goldriverbuzz [dot] com . Ju mund të dërgoni një foto ose fotografi me anë të e-mail adresën, por vetëm tekstin përmes faqes kontaktuese.

Nëse dikush ka ndonjë pyetje, ju lutem mos ngurroni të komentojë më poshtë. :)

Shtëpi së shpejti

Përshëndetje River Gold. Unë kërkoj falje për Buzz qenë aq i qetë për javën e kaluar. Unë kam qenë larg me qasje minimale në internet. (Unë e di, ajo ka vetëm rreth vrarë mua too!)

Unë do të jetë në shtëpi në disa ditë dhe do të bëjë një kap i madh me të gjitha ngjarjet, email dhe njoftimet që kam pranuar.

Nëse ju keni dërguar diçka dhe unë nuk i janë përgjigjur të lutem më fal mua. Unë do të bëj kaq shpejt!

Hola nga Puerto Vallarta

Përshëndetje të gjithë, vetëm një përditësim të shpejtë nga Meksika.

Së pari off, herën tjetër ne do të shkojmë diku, kujtoj mua për të sjellë laptop tim, duke u përpjekur për të postuar në këtë iPad drejton një person për të pirë! Unë thjesht nuk e merrni atë të dashuruar që Apple të shihni në këtë gjë.

Së dyti, në qoftë se dikush kandidon për Këshillin, kryetar komune apo bordit shkollor dëshiron diçka postuar, ju lutem dërgoni këngë e thjeshtë e shkurtër tuaj pak në email tim personal, (kyrafiddlerATgmail.com), si unë nuk mund të merrni në GR Buzz një në këtë iPad budallaqe. Gjithashtu, ju lutem sigurohuni që ajo që ju dërgoni është e saktë, pasi unë do të postimi "siç është".

Së treti, ne jemi të gjithë të paturit e një kohë të madhe këtu në Puerto Vallarta. Askush nuk është arrestuar ende, kontraktuar Hakmarrja Montezuma së apo ndonjë gjë thyer. Disa sunburns, dhe ndoshta një kokë lënduar apo dy në mëngjes (jo mua, unë premtoj), kështu që të gjithë është e mirë dhe par për kursin në të një të gjithë përfshirëse.

Së fundi, ne dëgjuam Shkulmet jemi në parashikimin e lumit Gold! Unë do të bëjë një shaka, por kjo nuk është vetëm qesharake për fillim të nëntorit.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Banner Photos Nevojshme

Si ju mund të shihni nëse ju kërkoni, Buzz është në nevojë të dëshpëruar për disa sprucing deri në rrugën e një baner (ose dy). Për fat të keq, unë nuk kam një përzgjedhje të gjerë të mëdha fotografive lumit Gold që të trash në parulla.

Nëse dikush ka një foto që ata do të jenë të gatshëm për të ndarë për përdorim si një flamur, ajo do të jetë mjaft appreciated. Ajo duhet të fillojë si një fotografi mjaft të madhe, dhe pastaj të reduktohet në një foto të rreth 1300X160 pixels.

Nëse ju nuk jeni të sigurt se çfarë jam duke folur rreth, dërgoni foto dhe unë do të shoh atë që unë mund të bëjë atë. Sido që të jetë, fotografitë janë të mirëpritura në info [at] goldriverbuzz [dot] com .

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Një Fuzzy ngrohtë për ...... MUA!

Dashuria classifieds Gold Buzz lumit! Falë jush ne kemi marrë me qira shtëpinë tonë.

Ju jeni me të vërtetë të komunitetit me mendje. Është njerëz si ju (dhe të shërbimeve si lëvizje) që e bëjnë River Gold veçantë.

Kate Gibson

(Thanks so much Kate! Kënaqur unë mund të ndihmojë me shtëpinë tuaj me qira. :) )

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri
2 3 Faqja 1 nga 3 1 2 3

Kliko për Speciale

Spotlight Resident

Email lëvizje!

info [at] goldriverbuzz [dot] com ? nënshtrohet = River Gold Buzz Mail ">

Kategoritë

RWES Moti Station

Twitter pa tru

Moti