kamagra bangkok

Kamagra Bangkok

Kjo & Kjo e enjte

- Më në fund pak plumb disa ditë më parë dhe bleu një anëtarësim premium për Picnik.com . Jo se kjo ishte një plumb i madh për të kafshoj me të vërtetë - vetëm $ 24,95 për një vit të tërë. Unë kam qenë të paturit e një top duke luajtur me të gjitha tiparet e madhe! Picnik është Photoshop për Dummies - shumë e thjeshtë dhe e lehtë për t'u përdorur.

Ka një app për të hequr qafe e rrudhave tuaj, shtoni nxjerr në pah për flokët tuaj, erëz deri ngjyra juaj e syve, të pikturuar në një buzëkuq dhe shumë më tepër.

Këtu ka një para dhe pas kam bërë nga disa fëmijë të rastit në Meksikë:

I lyer sfond, zbardhen dhëmbët e saj, nënvizoi flokët e saj dhe të mbuluar e kostum banje. Kjo ishte një nga përpjekjet e mia të para, por ende një rezultat përfundimtar mjaft të mirë. Qëllimi është që të fillojë me një foto me cilësi të lartë, zoom në dhe pastaj të bëjë ndryshimet tuaja.

- Vajza jonë e vjetër tani ka licencën nxënësi të saj si nga e hëna ky kaluarës. Unë nuk mund të besoj se fëmija im i vogël është mjaft e vjetër për të përzënë - ajo rrahje mua larg. Deri tani Lumi Gold ka asgjë për t'u shqetësuar në lidhje me si baba i saj nuk ka le të saj të përzënë jashtë shumë arenë parkimi. Shkonte për shtati saj natyrisht!

- Mi esposo dhe unë do të drejtohet për në Puerto Vallarta përsëri javën e ardhshme. Vetëm dy prej nesh - nuk ka fëmijë, nuk ka prindër. Marrëveshja e fundit nga Comox ishte vetëm shumë e mirë për të rezistuar. Plus, unë ende nuk e kanë dërguar mikut tonë Nacho fotografitë kam premtuar atë, kështu që unë mendoj se ai do të marrë ato të dorës së dorëzuar! Dhe tha të vërtetën, ne kurrë nuk kanë pasur një muaj mjalti, kështu që 15 vjet më vonë është koha!

- Inbox im është plot komente / sugjerime / hetimet rreth një Skate Park lokale. Opinionet janë të mirëpritura. Për të siguruar një numër të lartë të komenteve, kjo Skate Park imagjinare ndoshta do të ketë një gardh përreth saj, dhe një pjesë të madhe të mut qen ... ..

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Kjo & Kjo e enjte

- Në shtëpi nga lumi Campbell rrugën time dje, unë sapo kishte kaluar 'Candy Cane pol', kur tre automjete të veçanta afron flashed rrezet e tyre të larta në mua. Pa dyshim, sa më shpejt që unë të rrumbullakosura qoshe tjetër, ka pasur një makinë policie në anë të rrugës.

Unë e di se kjo është një traditë të gjatë në këmbë në mes të të gjithë shoferët, dhe është një mënyrë e madhe për të paralajmëruar të tjerët në lidhje me kafshët ose pengesa të tjera në rrugë. Por ajo që unë mendoj në lidhje është të gjitha barnat që janë sjellë në këtë komunitet në atë rrugë shumë. Nëse ju rreze të lartë dikush, ai mund po aq e lehtë të jetë një makinë sjellë drogë për t'u shitur në lumin Gold. Ose çfarë nëse policia po e shikonin për një automjet të vjedhur apo një fëmijë të rrëmbyer? Së bashku me paralajmëruar publikun e gjerë për të ulur shpejtësinë e tyre, ju mund të jetë i dhënë kokat deri në një kriminel. Vetëm diçka për të menduar.

- Unë nuk mund të marrë përsipër sasinë e vizitorëve Buzz merr përditshme. Vetëm ajo mban shkuar deri dhe up - kjo është fantastike! Me sasinë e vizitave të përditshme, ju do të mendoni se ne do të kemi më shumë komente rreth këtu! Çfarë është up lumit Gold? A kam nevojë për të folur në lidhje me mut qen përsëri?

- Unë jam shumë i lumtur për të njoftuar se dashur Rose im nuk do të lëvizin. Ajo ka pritur, ajo veten, ajo u lut, ajo ka punuar shumë dhe është paguar! Ajo mori një kohë të plotë (mirë, pothuajse) punë! Yay Rose !! Unë nuk mund të besoj se ne kemi qenë veç e veç këto vitet e fundit, ajo nuk është vetëm e natyrshme Rose. Ne jemi duke menduar që të jenë së bashku - si verë gjobë dhe djathë stinky!

- Nëse ju nuk e dini tashmë, Sandie Rose është një agjent udhëtimesh dhe mund të ju ndihmojë me pothuajse çdo gjë - nga udhëtime në biletat Canucks!

- Kam marrë një email anonim ditë të tjera nga dikush që ishte një ticked të vogël që kam folur për disa gjëra që janë në vazhdim e sipër në lumin Gold, por krejtësisht të humbas në ngjarje të tjera dhe ngjarjet. Nëse ju dëshironi diçka të postuar, pastaj me të gjitha mjetet - let me know! Ju mund të përdorni formularin e kontaktit në krye të faqes ose ikonën email në të djathtë. Dhe po, ka pasur disa gjëra që unë nuk e postoni. Emailing mua anonime nuk do të marrë gjërat në vend, pa marrë parasysh se sa herë ju dërgoni. Ka edhe çështje që kërkojnë një marrëveshje të madhe të kërkimit (p.sh.: Deti Lice), të cilat kanë tendencë për të marrë vënë në furrë me mbrapa për shkak të kohës përfshirë. Ju lutem mbani në mend se kam punuar me orar të plotë, kanë tre fëmijë (dy teknikisht, por unë të përfshijë burrin) një shtëpi të pastër, lavanderi për të bërë, ushqim të gatuaj dhe verë për të pirë.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Kjo & Kjo e enjte

- E pra Olimpiada janë mbi - tani çfarë dreq mund të shikojnë ?? Unë nuk jam shumë e një rojë TV, me përjashtim të rastit TV realitet plehra .... dhe Wheel of Fortune natyrisht! Natën e fundit kam fituar mbi $ 20,000 dhe një udhëtim në Ixtapa Meksikë dhe familja nuk ka edhe të përgëzoj mua! Geeesh.

- Identiteti Vjetër Rose është jashtë qese për një pakice prej jush Smarty pantallona. Kjo është një histori qesharake për të dëgjuar Rose them se.

- Unë kam qenë i kontaktuar nga një student në Universitetin DePaul në Çikago. Ajo është bërë një letër për Hyperlocal Blogging dhe dëshiron të intervistojë mua! Unë jam lloj i ngacmuar - do të ju mbajë postuar!

- Unë do të ketë një 16 vjeçar si e këtij shtunën, të cilën unë jam ka probleme duke i dhënë mendjen time rreth. Betohem ajo ishte vetëm jashtë në kopsht ditë të tjera!

- Fëmijët janë jashtë për Pushim pranvere që nga sot. Sot dhe nesër janë Pro D-Ditët (për shkollën e mesme anyway) dhe pastaj javën e ardhshme është pushim i tyre zyrtar. Për herë të parë në një kohë të gjatë, ndërsa ne nuk kemi asgjë emocionuese planifikuar si unë jam duke punuar. Vitin e kaluar kemi shkuar në Meksikë. Këtë vit ne mund të shkojnë në, erm, River Campbell?

Kjo & Kjo e enjte

- Së fundi duke filluar të ndjehen pak më mirë pas helmimit familjen natën e së martës. Unë mendova se do të bëjë një natë të lehtë për veten dhe të hedhin diçka së bashku në tenxhere poçe. Ne kishim gjokse pule shpërbërjen në frigorifer, dhe edhe pse ata nuk janë shkrirë mjaft, unë i realizuar artistikisht se çfarë dreq - ata do të shkrij në tenxhere poçe! (Nëse jeni duke guessing se kursi Foodsafe nuk është regjistruar në të rinisë time, ju do të jetë e drejtë.) Long histori e shkurtër - dy prej nesh u sëmurë, dhe dy të tjerë nuk e bëri. Unë nuk mund të them me siguri se ishte pule, por unë vështirë se mund të shkruani atë fjalë pa ndjenja një valë të përzier.

- Unë mendoj se unë përmenda snowboarder kanadeze Rob Fagan javën e kaluar - ai u rrit me kushëririn tim në Cranbrook. Vraponte në rast Snowboard Kryqit e hënë, por nuk arriti të përfundonte në finale për shkak të bumping në një konkluzion. Ai e bëri deri në fund që vijnë 5 edhe pse, kështu një fund mjaft të mirë të gjitha gjërat konsiderohet.

- Duke folur për njerëzit që ne e dimë në TV, a keni parë këtë komerciale ende?

Kjo është Aaron Douglas i cili është ndoshta më i njohur për të luajtur Shefi Tirol në Battlestar Galactica. Jam rritur me të në CRESTON - ai ka jetuar djathtë poshtë rrugës nga mua. Ne ishim në të njëjtën klasë (dhe klasën) për disa vite, dhe pastaj ai shkoi larg, kurrë për t'u parë përsëri. Në shkollën e mesme Mbaj mend atë duke qenë një geek madh dramë - guess I duhet të ketë kushtuar më shumë vëmendje për geeks dramë eh?

- Unë dua të enjteve. Gjithkush në shtëpinë time shkon në praktikë hokej dhe unë kam gjithë shtëpinë për veten time. Ndonjëherë unë fiksime shkëmb 80 dhe të drejtuar rreth shtëpisë lakuriq, por zakonisht unë vetëm kam kafe dhe shikojnë TV. :-)

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Kjo & Kjo e enjte

- Për çfarëdo arsye, burri im dhe fëmijët nuk ndajnë dashurinë time për Wheel of Fortune. Unë nuk mund të ndikoj ato duke kënduar melodi - Unë nuk e bëni atë. Unë na fitojë mijëra dollarë nga shtrat çdo natë. Ju do të mendoni se ata do të vlerësojmë aftësitë e mia më.

- Unë kam një mjegullt pak sy dje kur vajzat prezantuan Dad tyre dhe unë me të tashmen e një Shën Valentinit. Ata vënë paratë e tyre të fituara së bashku dhe na bleu dy bileta për darkë Dita e Shën Valentinit Odika-së . Ndonjëherë dua të rinj.

- Vajza ime më e vjetër e bëjnë këtë shpikje të çuditshme natën e kaluar (një mashtrojnë caktuar në dietë), të quajtur 'Cake në Kupën'. Ajo shijuar shumë më mirë se ajo dukej:

I imagjinoni goja juaj është lotim pas duke kërkuar në atë foto, dhe ju jeni të gjithë që po vdes për recetë, por ju lutem mos përmbytjeve kutinë time me kërkesat.

- Ne u bashkua me një pishinë Survivor për herë të parë ndonjëherë për Heroes vs raundin e villains. I tërhoqi Tyson Apostol, dhe vajzat tërhoqi Russel Hantz dhe Courtney Jetis. (Po, ne lejojmë kumar mitur rreth këtu.) Ne jemi të gjithë në kategorinë e horr, kështu që këtu është duke shpresuar prej nesh mund të bëjë atë deri në fund.

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Kjo & Kjo e enjte

Unë e di, unë e di. Kjo është e premtja. E tillë është jeta.

- Kam filluar një punë të re këtë javë e cila ka qenë një rregullim të madh për këtë natë vonë Lovin 'vajzë! Natën e kaluar unë isha në shtrat para se fëmijët - ata dukeshin të shqetësuar për mua. Edhe pse ata janë të rinj tani, ata janë ende krijesa e zakonit dhe rutinë dhe mua goditur bari në 21:30 hodhëm për një lak.

- Duke folur për një ndryshim në rutinë - Unë mendoj se Mattie tonë të varfër (që është ai në të majtë) është që ka më shumë probleme me të gjithë këtë. Me përshëndetjen kam marrë mbrëmë pas punës që ju do të mendoni se unë do të qenë larg për një muaj!

- Unë jam duke filluar për të marrë mjaft të ngazëllyer për fillimin e Olimpiadës 2010 javën e ardhshme. Një dashurin e vjetër e kushëriri My, Rob Fagan nga Cranbrook, BC, është në ekipin kanadez Olimpik snowboarding. Kjo i bën gjërat shumë më tepër emocionuese kur ju mund rrënjë jo vetëm për vendin tuaj, por për dikë që ju e dini si edhe! Kjo është Rob - ai është në anën e Gjirit (besoj) në Vankuver:

- Unë nuk i kushtoj vëmendje për atë që Groundhog tha ditë të tjera - Pranvera? Më shumë Dimrit? Unë mendoj se unë do të shkoj me Pranvera - të gjithë është duke folur për crocuses dhe daffodils e tyre duke filluar për të dalë tashmë! Unë jam goxha i sigurt Mattie nuk gjej të gjitha bulbs time vitin e kaluar, kështu që unë vetëm mund të ketë disa lule përsëri këtë pranverë! Këtu është duke shpresuar.

Kjo & Kjo e enjte

Unë vetëm kujtua se ishte e enjte këtë minutë shumë! Lopë e shenjtë bëri javën e shkuar të shpejtë!

- Unë kam qenë një maniak në këmbë këto ditët e fundit. Një shëtitje e hënë dhe të martën natën, dy shëtitjet dje dhe dy ecën përsëri sot! Nëse unë mbaj këtë ide që unë do të jetë aq i dobët sa burrin tim në asnjë kohë! (Hehehe)

- Sa më shumë që unë kam qenë duke shijuar të gjithë në këmbë për rreth lumit Gold, unë nuk e gëzojnë mut qen shumë. Mut i shenjtë! (Pun qëllim) Ne kemi një Dane Madhe dhe unë kurrë nuk kam parë kaq shumë mut në jetën time. Fshati i lumit Gold ka caktuar Nimpkish Park si një zinxhir i përkohshëm Off Zona deri në 31 mars (Unë besoj - korrekt mua, nëse unë jam gabim në datën), dhe ata kanë dhënë edhe çanta poopie rreth parkut për njerëzit që të marr pas qentë e tyre. Unë mendoj se është e madhe që fshati është i lejuar kjo pasi nuk ka askund në qytet për qentë për të drejtuar rreth të lirë, por unë nuk mund të imagjinohet se ata do të lejojë këtë përsëri nëse pronarët qen vazhdojnë të lënë atë në një gjendje të tillë.

- A do dikush pëlqen një çift i vajzave adoleshente? Unë kam dy Unë jam i gatshëm për të dhënë larg - të lirë! Djali I sigurt humbas qetë, ditët e ngjyruesit dhe zanateve relaksuese .... ~ ~ Psherëtimë.

- Situata e ushqimit është aq e keqe rreth këtu (dmth: gjëra të shëndetshme vetëm në shtëpi) që hubby ka marrë për të hahet croutons si një meze të lehtë! Gjë e varfër, ai është humbur larg!

Kjo & Kjo e enjte

- I kam mjaft giggles pak këtë javë, kur unë isha në qendër të qytetit errands drejtimin dhe dëgjuar njerëz të ndryshëm flasin për Gold Buzz lumit. Unë isha duke qëndruar në vijë, dhe një person më pyeti nëse kam lexuar faqen! Shumë e bukur! Mendova se të gjithë kishin motive se kush është prapa vend deri tani !?

- Unë e kam takuar një grup të mahnitshme të njerëzve online nga e gjithë bota, dhe në vitet e fundit ne kemi zhvilluar një miqësi shumë të ngushtë-thur. Kemi marrë së bashku në Rhode Island në vitin 2008 (që kurrë nuk u takua me të vërtetë më parë) dhe me qira një shtëpi plazh për një javë. Njëri prej nesh fluturoi në nga Anglia, mua nga Kanadaja dhe pjesa tjetër ishin nga e gjithë SHBA. Ne kishim të tillë një kohë të madhe - me të vërtetë si miqtë e vjetër! Ne jemi tani duke u përpjekur për të planifikuar një tjetër të marrë së bashku për vitin 2011, dhe ne jemi duke menduar KETU NE GOLD RIVER! Ata të gjithë kanë parë fotografitë e mia të lumit Gold, dhe ishin me ne në çdo hap të rrugës, kur ne ishim duke punuar për të transferuar përsëri këtu, në mënyrë që ata janë të ngazëllyer për të parë të dorës së parë se çfarë unë dua në lidhje me fshatin tonë të bukur dhe zona! Dashurën time Claire nga Anglia ka një gjë të vërtetë për 'lumberjacks' (si ajo i referohet loggers), është nën 30 vjeç dhe të vetme! Pra, të gjithë ju lumberjacks vetme mbajë atë në mendje për vitin 2011! hehe

- Nëse ju nuk e shihni përditësim Desiree në fondesh saj Haiti, unaza shitet për $ 345! Unë e pyeta nëse ndonjë prej ofertave ishin nga burri im, dhe ajo tha jo. Huh.

- Ne jemi ende duke ndjekur dietë P90X këtu, por askush nuk është kthyer në stërvitje DVD që nga ajo ditë e parë. Unë refuzoj të peshojnë veten në atë shkallë budalla, por jam goxha i sigurt se unë kam të hedhë disa paund si sweatpants mi dashuroj janë të lirshme! Burri im urren djersitje e mia dashuroj, sepse ata janë të kuq - ai më tha një herë unë të duket si Santa në to. Po, ju lexoni këtë të drejtë. Santa Claus. Nëse ju jeni një njeri dhe janë duke e lexuar këtë, ju lutem të shtoj se në listën e gjërave që ju kurrë nuk duhet të thonë se me një grua. : Shock:

Email This Post to a Friend Email këtë post në Shoqëri

Kjo & Kjo e enjte

Mattie_Thursday - Siç mund ta shikoni, unë kam shtuar edhe një foto të re për e enjte Buzz. Unë jam duke menduar unë do të mbaj këtë për një kohë megjithatë, si unë jam disi tërhequr mjaft për këtë Mutt budalla.

- Unë shkova për një shëtitje sonte dhe ajo filluar në mua se sa i shkëlqyer është që të jetë në gjendje për të shkuar për një shëtitje jashtë në 20:00 me 13 Janar veshur vetëm një xhaketë të lehta dhe të sweatpants - djersitje e mia dashuroj natyrisht!

- Për zotëri shëtiste qenin e tij sonte në Muchalaht Drive - Unë kërkoj falje për të mos e kuptuar se ju ishin duke biseduar me mua, kur kemi kaluar njëri-tjetrin. Unë kisha pak mp3 player tim prish rockin meloditë 'walkin' në një mjedis shurdhuese, kështu që nuk ka dëgjuar se çfarë keni thënë. E cila është arsyeja pse unë ju dha atë buzëqeshje budalla. Më vjen keq.

- Ishte një javë dje që familja jonë ka filluar të hahet dhe stërvitje tonë të ri regjim. P90X mund të puth yndyrë tim të madh prapa, kështu që unë kam lëvizur në të gjelbër: kullotat (lexoni më të lehta). Hubby dhe vajzat kanë vendosur ata janë të aftë të mjaftueshme për të rrinë me programin P90X, por me sa duket 'fërkimit të tij "do të thotë duke bërë atë një herë javën e kaluar. (Në fakt ... ata as nuk mbarojnë video e parë - ata e bëri atë rreth gjysmë rrugë përmes dhe vendosën ata ishin të gjithë shumë më tepër të uritur për të vazhduar -. Haha)

- Pikërisht cili vendosi që shkallë banjo dixhitale ishte një shpikje e mirë? Unë me të vërtetë nuk kanë nevojë të dinë peshën time deri dhjetore mijtë. Duke ditur se unë jam X dhjetore £ 492 është overkill. I miss shkallët e vjetër - ju e dini, ato me thirrës të vogël në krye që ju mund të (ahem) përshtateni për të siguruar një lexim të duhur? Nëse ju përshtatur thirrni ndërsa ju shikuar atë nga (tani) u largua në mënyrë që vija e vogël ishte pikërisht në zero, dhe mori në shkallë, ajo pothuajse gjithmonë tha se ju kishte humbur £ 5! Tani që shkalla I liked!

- Në një shënim të krejtësisht të ndryshme - a ka ndokush lokal që ndodh të flasin spanjisht? Dhe nga 'folur' Unë do të thotë pak më i rrjedhshëm se 'dos ​​cervezas POR favor', sepse unë kam marrë atë fraza poshtë kohën e duhur. Nëse po, ju lutem xhiruar me një email - e kam thënë për vite se kam duan të mësojnë një gjuhë tjetër, por kurrë nuk duket për të marrë rreth për të.

Gëzuar e enjte Gold lumit! Dhe mos harroni - nesër është e premte! :-)

Kjo & Kjo e enjte

dog-thursday Po, e enjte përsëri! Mirësia ime, që javën e shkuar të shpejtë! (Dhe unë nuk mund të fajësojnë atë në tequila ... .. oh wait, po unë mund.)

~ Së pari, unë jam i lodhur e asaj pafytyrë cat grafik enjten. Unë jam simpati këtë qen dembel shumë më mirë.

~ Duke folur për qentë, uroj kishte një lloj i një shërbimi 'mut-mbledhës-sipërme "në lumin Gold. Unë do të paguajnë për këtë. Dy herë në javë, të vijnë në oborrin e shtëpisë sime dhe të shkojnë arra.

your wife to do you a favour in the way of making a couple phone calls and writing a follow-up letter, do not have the bad manners to change the specifics mid-favour and then insist to me your wife that you told me her something in the first place, when I she clearly remembers you did not. ~ Nëse ju jeni burri i dikujt tim dhe ju pyesni gruan tuaj për të bërë ju një nder në rrugën e bërë një thirrje çift telefonike dhe të shkruar një letër të follow-up, nuk kanë sjellje të këqija për të ndryshuar specifikat mes të mirat dhe më pas këmbëngulin për mua gruan tuaj që ju të ka thënë diçka të saj në vendin e parë, kur unë ajo në mënyrë të qartë kujton ti nuk e bëri.

~ Qoftë se më lart është konfuze për ju, mos u shqetësoni. Ajo nuk do të jetë konfuze për personin në fjalë. Apo të presë. Ndoshta ajo do të jetë, pasi ai është i hutuar.

~ Gjithë familja jonë ka filluar programin P90X dje. Mos u shqetësoni, kam marrë jashtë për të bërë stërvitje DVD (hehe), por unë bëra i sigurt se ne të gjithë e ndjekur planin e të ushqyerit në letër! Ne kishim ushqim fantastike (shumë të shëndetshme dhe yndyrë të ulët), por këto ushqime mori me të gjitha pasdite për t'u përgatitur. Unë jam të paturit e një kohë të vështirë duke parafytyruar se si ju mund të ketë energji të mjaftueshme për stërvitje, kur ju jeni të lodhur nga të qenit në kuzhinë gjatë gjithë ditës! (Unë nuk jam kidding - kishim pjekur supë e kuqe piper, salmon me salcë kopër limon, oriz të egër dhe asparagus për darkë [nga e para!] [Nga e para!].)

~ Unë kam nevojë për të ndryshuar foton header në faqen e internetit si ajo është në mënyrë të qartë nuk bie më. A ka njeri të ketë një foto të bukur dimri të zonës që ata do të jenë të gatshëm për të më lejoni të përdorin deri në pranverë?

Kjo & Kjo e enjte

Thursday A e kam shkruar një Kjo & Kjo enjten e kaluar? Unë nuk mund të mbani mend. Unë do të fajësojnë në mbi tequila.

Anyhoo ... ..

- Unë kam qenë i befasuar këndshëm për të ardhur në shtëpi dhe të mos gjejnë ndonjë dëborë për lopatë! Yay për shi, kjo është motoja ime!

- Unë jam goxha i sigurt se unë u sulmuar seksualisht të paktën tre herë e diel, ndërsa duke u përpjekur për të fluturuar në shtëpi në mes të gjitha rregulloret e reja. Si të vijë i pat poshtë është bërë gjithmonë nga gruaja madh meksikan me një hije 05:00 dhe jo i bukur Antonio Banderas look-a-si? Nuk ka të drejtë, unë them.

- Ne do të drejtohet për Legjionit sonte me unazë në Vitin e Ri. Një nga dashurin tim, tha se të gjitha zonjat janë duke planifikuar për salcë gjitha dashuroj-si, dhe e pyeti se çfarë unë do të veshin. I thashë se pas tri javësh në Meksikë unë kam qenë duke shkuar për të veshin çdo gjë që unë mund të shtrydh në! (Watch për mua dhe sweatpants mia dashuroj.)

- Duke folur për këtë, me hubby dhe unë do të jetë duke filluar atë program stërvitje P90X në Vitin e Ri. Unë nuk jam i sigurt se çfarë të gjithë është i përfshirë, por kjo tingëllon e dhimbshme dhe nuk e pak argëtim pak. Unë do të ju mbajë postuar.

Keni një të sigurt prag Gold lumit Vitit të Ri, dhe të mirëpritur të 2010! :-)

Kjo & Kjo e enjte - nga Meksika!

E enjte përkthyer në spanjisht është 'Jueves "(shqiptohet hoo-ev-ess), kështu që këtu im Kjo & Kjo Jueves për javën:

- Spiders me një hapësirë ​​5 inç këmbë nuk trullos mua. Scorpions kanë lëvizur tani në Kacavjerrës Crawler # 1 vend. Lajm i mirë është se kujdestaret jane spërkatje nesër. Ata nuk flasin anglisht dhe unë do të flas shumë pak spanjisht, kështu që komunikimi rreth këtu është gjithmonë një lojë funny të charades!

- I love se si aq shumë gjëra janë të lirë në Meksikë, sidomos larg larg ju merrni nga pika turistike. Ne blerë Pacifico birrë sot për rreth 88 cent amerikan, DVD-së ishin 5 për $ 10 dhe katër çanta të plotë të produkteve të freskëta të na kushtojë nën 20 $.

- Ne jemi duke marrë mjaft të mirë në ngarje në Meksikë. Kjo është një shumë si ngarje në Quebec të vërtetë - ju nuk e kuptoni gjuhën, shoferët janë të çmendur dhe ata të gjithë bëjnë të njëjtat sinjale universale dorë. : Shock:

- Ne u përplas me dikë që ne e dimë në qendër e madhe tregtare Mega (si një Superstore) në Bucerias ditë të tjera. Ky djalosh ishte një hipi nga pes dhe është tani një instruktor shfletoj në Bucerias. Kjo me të vërtetë është një botë e vogël ndonjëherë.

- Ne pamë gjë më të trishtuara në tregun e madh në La Penita sot. Chicks fëmijë që ishin lyer të gjitha llojet e ngjyrave të ndryshme. Ata ishin duke u shitur për 10 pesos - çdo fëmijë të vogël pamë pasur një të tillë. Pyes veten se çfarë lloj të jetës këto chicks varfër do të ketë në një javë apo më shumë, kur ata nuk e shohin fare aq të bukur më.

baby_chicks

- Wireless në shtëpinë tonë me qira është më pak se dëshirueshme për të thënë aspak - foto lart mori një gjysmë ore për të ngarkoni. Prandaj kjo është e gjitha që ju do të merrni për sot në rrugën e fotografive!

- Kam mbaruar tërë gotë time verë të kuqe, ndërsa duke pritur për këtë foto të ngarkesës - kjo është mjaft e bukur vere - nga Kili. Unë nuk jam shumë i ngarkuar në verë meksikane. Tequila ata e bëjnë shumë të bukur, por jo me verë. (Lemzë!)

- Që ne ishim jashtë dhe në lidhje me sot, nesër është përcaktuar si një në ditë në shtëpi. Shpresojmë se nesër do të sjellë më pak akrepa, dhe më shumë Tinto Vino! Ha!

Kjo & Kjo e enjte

48471 Po yeah yeah. Unë e di. Unë duhet të vërtetë të quajmë këtë "Ky & That e enjte Çdo tretë '. Koha nuk është vetëm për mua këto ditë!

~ Së pari - Z. Man Garbage .... pse-oh-pse duhet rruga ime e parë në rrugën çdo e mërkurë? Ju vijnë në 08:00. Në dot. Ju nuk keni ide se sa planifikimi dhe organizimi që duhet për këtë familje të Sleepers për të marrë plehrat se në fillim! Unë jam i sigurt që ju duhet të mërzitem ngarje të njëjtën javë vjetër rrugë pas jave. Ndryshojë atë, unë them! Të fillojë në anën tjetër të qytetit dhe pastaj të përfundojë me rrugë tim një herë në një kohë. Unë jam duke menduar për mirëqenien tuaj shumë - kjo nuk është vetëm e mirë për trurin që të jetë në mënyrë të përsëritura. Varieteteve është erëz e jetës që ju e dini.

~ Boy është ftohtë jashtë! Unë ende nuk mund të gjeni dritarja kruese për makinën time - në ndërkohë unë jam duke përdorur një rast CD. Dhe thonjtë e mi.

~ Duke folur ftohtë - në qoftë se ju jeni një pronar qen, ju do të dini se oborrin e shtëpisë vini-up është shumë më i dëgjueshëm këtë kohë të vitit. Ne e quajmë atë "poopsicle koha. :-)

~ Dhe duke folur e ftohtë edhe një herë .... Unë duhet t'ju informoj se unë nuk do të ndiheni atë për një kohë të gjatë, si ne do të drejtohet për në Meksikë shumë shpejt. Krishtlindjeve është bërë disi mbi të gjitha dhuratat në shtëpinë tonë, kështu që për disa vitet e fundit ne kemi qenë duke përdorur paratë zakonisht shpenzuara për dhurata për të udhëtuar dhe të bëjë kujtime familjare në vend. (Të paktën kjo është ajo që ne e them fëmijët!) Dhe më lejoni të them vetëm - si shef gatuaj dhe shishe rondele rreth këtu, unë të kam klithur lotët e vërtetë kur darka ime e Krishtlindjeve ishte e gjitha paraqitura për mua për të shijuar, në tryezë u pastruar dhe tim punë e përditshme më të madhe të ditës ishte vendosur në qoftë se unë duhet të ketë Margarita mango ose dakiri luleshtrydhet ....

Uno más favor POR, uno más.

Kjo & Kjo e enjte

Thursday Ka qenë pothuajse një muaj që nga tim të fundit This & Kjo e enjte postin , diçka që unë do të qenë në plan të bëjë çdo javë! Vjetër të shkoj, koha shpejt merr larg nga mua kjo duket.

~ Së pari - si ju ndoshta mund të shihni, unë kam bërë një të madh ri-dizajnimin e faqes. Ka ende shumë që unë dua të bëj, por që të gjithë do të vijnë në kohë. Çfarë mendoni për paraqitjen e re?

~ Miku im më i mirë është duke lëvizur në lumin Gold. Në fakt, ajo është në rrugë dhe ngarje ngarkesë U si unë shkruaj këtë. Unë jam shumë e ngazëllyer - për të, dhe për mua!

~ Unë nuk e kam marrë shtënë tim H1N1 dje. Pjesa tjetër e familjes e bëri, por unë nuk mund ta bëjë këtë. Ka një ndjenjë të thellë bezdisur në zorrë tim për të mos thënë mua, kështu që unë jam duke shkuar për të duhet të besoni gut tim për këtë. (Herën e fundit kam pasur këtë ndjenjë gut nuk e kam dëgjuar për atë, dhe që përfundoi në një humbje të tmerrshme për familjen tonë.)

~ Vitin e kaluar për Halloween kam shpërndarë cute pak pako mini të Play-DOH. Këtë vit bleva kuti lëng dhe bare granola. Familja ime ishte tronditur dhe shkoi dhe bleu dy kuti të mëdha të bare çokollatë. Ne kishim rreth 12 trick-or-treaters dhe janë të mbërthyer tani me të gjitha junk.

~ Unë më në fund pashë shfaqjen "Si të duken të mira lakuriq", i cili në njëfarë mënyre ka bërë të ndihem shumë më mirë në lidhje me mënyrën se si unë duken. (Dhe për gjashtë bare çokollatë mini në prehrin tim)

~ Mami im u transferua në lumin Gold disa javë më parë. Miqtë e saj tha se ajo do të duhet për të rregulluar të gjitha shi të. I thashë të mos shqetësohen, sepse ajo me të vërtetë nuk ka shi këtu të gjithë se shumë. : Shock:

Gëzuar e enjte të gjithë!

Kjo & Kjo e enjte

Thursday Ata prej jush të njohur me Blogging do të dini se bloget janë të lara më shpesh me jetën personale të autorëve. Edhe në qoftë se kjo është një politike / Ushqimi / udhëtimit blog - çdo gjë - tidbits personale do të pop-up.

Duke thënë se, unë të kuptojë askush nuk kujdeset se çfarë kisha për drekë sot (Kraft Darka, btw), por unë jam gjetur se nuk është e vështirë për të folur në lidhje me disa aspekte të jetës sime. (Unë kam qenë një "bloger mommy 'për një numër vitesh, kështu që është një zakon vështirë për të thyer!)

Unë mendoj se Mantra vjetër dietë, "çdo gjë në moderim", mund të punojnë në këtë situatë.

Dhe kështu, "Kjo & Kjo e enjte 'është i lindur ....

  • Për këdo që është duke hedhur fishekzjarre / fishekzjarre (ose çfarëdo që është) dje në afërsi të shkollës së mesme - të varfër fëmija im katër këmbë nuk mendoj se kjo ishte shumë e bukur. Kam gjetur atë huddled në një qoshe në dridhje gjumi.
  • Unë jam duke debatuar nëse unë duhet të hedhin bimëve Dracaena në mbjellësit e mia larg, ose në qoftë se ata do të mbijetojnë në garazh deri vitin e ardhshëm?
  • Kam vënë re sot se Fushat tashmë ka lopatëzat borë në magazinë! (BOO)
  • Me sa duket Lumi Gold pijeve Express është mbyllur. (Pa marrë parasysh se sa shumë unë u tërhoq dhe filloi në derë, ai thjesht nuk do të hapur.) Im vonë udhëtime natën për verë të kuqe tani janë mbi! (Një tjetër BOO)
  • Nëna ime është duke lëvizur në lumin Gold për dimër. Unë nuk jam i sigurt se si ndihem në lidhje me këtë. Ne kemi qenë të paktën një ditë me makinë larg nga familja për 14 vjet ... .. mund të ketë disa dhimbje në rritje.
  • Klienti im kryesor është në fund ndjenja kriza e parave dhe kontrata ime është në pritje për muajin e ardhshëm apo më shumë.
  • Unë nuk kam thënë burrit ende. Gjë e mirë Unë punoj nga shtëpia - ai nuk do të vini re një ndryshim në orarin! (Ha)

... .. Gëzuar e enjte Gold Riverites! :-)

E sotme Ngjarje:

Ngjarjet e ardhshme:

RWES Moti Station

Mot